Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van, aki azt mondja, ha már...

Van, aki azt mondja, ha már virágzik a paradicsom palánta, nem szabad locsolni. Igaz ez? Meddig kell locsolni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 17. 18:53
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Szerinted takargatja valaki ha esik az eső? Nem kell mindent elhinni.
2019. jún. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Ebben a szárazságban kell is locsolni,de nem a növényt,hanem a talajt .A nedvességet állandóan igényli .
2019. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
A paradicsomnak rengeteg viz kell. Én csak a tövére szoktam vizet önteni, nem sugárban locsolni azért, hogy a levelét ne érje a viz. Igy kevésbé kapja el a gombás fertőzést.
2019. jún. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,én is így gondoltam,hogy locsolni kell, főleg,ha szárazság van.De,mindig vannak főokosok.Én is csak a tövénél szoktam locsolni.
2019. jún. 17. 20:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól írják, nem függ össze a virágzással az öntözés.

A talajszárazsággal függ össze.

Nálunk mondjuk májusban és június legelején rengeteg esett, és hiába csontszáraz a felszín, de lentebb, a gyökérszinten még sok nedvesség van, egy darabig még nem fogom öntözni. A csepegtetőszalag ott van, nem sokba tartana elvinni hozzá a slagot, de felesleges még egyelőre. Jó vízháztartású kötött vályogtalaj. A paradicsomok (is) rettentően nőttek ebben a 35 fokos időben.

2019. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!