Kezdőoldal » Otthon » Kert » A sárgabarack egyik évben jó...

A sárgabarack egyik évben jó termést hoz, a következőben kevesebbet. Ti is ezt tapasztaljátok?

Figyelt kérdés
2019. jún. 29. 18:18
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Igen, nálunk is ez van, de gondolom az időjárás idén nem volt túl kedvező
2019. jún. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A 2 éves ciklus több fánál megfigyelhető, nem időjárás függő.
2019. jún. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
igen a de többi gyümölcsfám is ezt csinálja. szilva is tavaly 0 volt most meg szép számmal érik. Körte dettó. Az alma szőlő tavaly volt baromi jó, idén nem annyira lesz.
2019. jún. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Erre azt ajánlják hogy miutàn letermett a fa azonnal nitrogénműtrágyázni kell hogy még ősz végéig hozzon termőrügyet. Körtéim voltak ilyenek. Egyik évben majd meg szakadtak másik évben imitt amott volt rajta. Kipróbáltam ezt a műtrágyázást. Jól megszórtam az aljukat majd bemosattam. Bevált már 5_6 éve viszonylag egyenletesen terem. Nem tudom másnál beválik e. Ki kell próbálni
2019. jún. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Mint szakirányú végzettséggel rendelkező, elmondanám, hogy ez az ún. termésalternancia jelensége. Az áll a dolog mögött, hogy abban az évben amikor sok a termés, az több energiájába kerül a fának. Így hamarabb ledobja a leveleit ősszel, kevesebb ideig tud emiatt tápanyagot felvenni tél előtt. A következő évi rügyek is ebben az évben keletkeznek, de kevesebb tápanyag miatt kevesebb lesz. Emiatt lesz a kövi éven kevesebb termés.
2019. jún. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Persze.

Kajszinak idén pont, hogy jó éve van, a tavalyi év volt nagyon silány terméshozamú. Tavaly körte, alma volt rengeteg, példának okáért nálam 3 fáról lejött összesen 10 mázsa alma. Kajszi nálam kevés volt, de sokaknál egy szem sem volt a fákon, idén bő a termés. Cseresznye, meggy nem hozott annyit, mint tavaly, az idő nem kedvezett neki idén, ami megmaradt az a májusi cseresznye, a később érők széthasadtak, elrohadtak a sok eső miatt. Meggy szintén így járt, kivéve a cigánymeggy, de annak cukra nagyon silány volt, átlag 13-mas. Szilva, szintén kevés volt, idén rogyásig vannak nálam a fák, a nemtudom, az althann és a mirabella egyaránt rendkívül sok termést hoz és kiemelkedően nagyok.

Almából meg idén az hoz, ami tavaly nem adott mondhatni egy szemet sem.

-----------------------------

Aki ért hozzá, az mondja meg, hogy melyik almafa fajta az, ami nyári, korán érik, jelenleg már kezd érni nálam, de július hónap az, amikor érik, színe kb. olyan, mint a rétesalmának, de ez nem lapított formájú, hanem közel kerek, enyhén megnyúlt és úgy érik, hogy az érett gyümölcs lepogyog a fáról? Savban szegény, cukorban gazdag, leve viszonylag kevés. Ágai felfelé igyekeznek és az almák ezáltal oszloposan helyezkednek el az ágakon. Sajnos nem tudom, hogy milyen fajta, mert nem én ültettem, de ennél jobb alapanyagot almapálinkához még nem találtam. Intenzíven hozza a pálinkája az alma illatát és ízét is egyaránt, sokan esküsznek a Jonathanra ha almapálinka, de az elbújhat mellette. Egészen elképesztő, csak irdatlan "munkát ad" emiatt, hogy így érik.

2019. jún. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ez minden gyumolcsfával így van kb. Nalunk pont hasonlóan mint az utolsó hozzászólónál. Tavaly rengeteg alma és körte, cseresznye és meggy, idén szinte semmi. Tavaly alig volt kajszi és szilva, idén meg abból van rengeteg.
2019. jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem szoktátok különösebben korlátozni a termésmennyiséget metszéssel és gyümölcsritkítással.

Ha nem engeditek túlteremni, akkor a következő évben is lesz termés.

Természetesen, a mezőgazdaságban semmi se biztos, egy virágzáskori esős és hideg időjárás haza tudja vágni a termést, mert rossz lesz a megporzás, v. sárgabarack el is fagyhat, de azért lehet törekedni az egyenletes termésmennyiségre. Bár időigényes dolog. Ha tavasszal megfelelően metszünk, és aztán időben leritkítjuk a túlkötődött gyümölcsöt, akkor egy bizonyos határon belül tudjuk tartani az alternanciát.

Nálam egyébként kajsziból tavaly rekordtermés volt (hozzájárult ehhez, hogy bár nem volt túl sok virág, de kiváló lett a kötődés, és ritkítani meg nem tudtam a legnagyobb fákon), idén ehhez képest csak negyede várható. A Bosc és Clapp körték kivételével idén is minden fán többé-kevésbé jó termésem lesz. De sok munka fekszik benne, hogy így legyen.

2019. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 mindentudó99 ***** válasza:
A Bosch nekem se hozott pedig a fentebb írt műtrágyázás be szokott válni. Nem tudom miért nincs.
2019. jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy ezen a két körtefajtán tavaly se volt valami sok.
2019. júl. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!