Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlő lisztharmat és peronoszp...

Szőlő lisztharmat és peronoszpórát mivel permetezzem?

Figyelt kérdés

Quadrissal kezdtem majd kb. 1hónap múlva cabrio top- azóta eltelt 10nap de nincs javulás. Most bordói lé+ kén sc -vel megfújom. Nagyon kezdő vagyok a vegyszerek terén, nincs valami kialakult leírt permetezés ami hatásos?

A quadrishoz és a cabriohoz is tettem kevés shavitot mert tavalyról megmaradt.

Mivel, és milyen időközönként kellene vagy kellet volna permeteznem?

Kontakt és felszívódó szereket érdemes/lehet kombinálni?



2019. júl. 1. 15:31
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
Virágzás után már felszívódó kell. Pláne ha már elkapta a betegség csak felszívódó szer használ. Ridomil gold peronoszra. Bumper 25 ec lisztharmatra.
2019. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
Egyébként én úgy szoktam hogy ha mar 10 centisek a hajtasok akkor kezdem a permetezést. Kontakt szerekkel rézoxiklorid peronoszra thiovit (kén) lisztharmatra. 7-10 naponta. Ha sok eső van hetente. Virágzás után felszívódóval amiket írtam 14 naponta. Ha sok eső van 10 naponta. Nem tudom hányszor ajánlott én kb ötször szoktam felszívódóval permetezni. Utoljára augusztus legelső hetében. Ekkor tehetsz bele valamit szürkerothadásra is. Ha sokat esik mindenképp. Fürtzáródás előtt. Ha Otelló szőlőd is van ként ne használjnégeti. Akkor más kell.
2019. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már a szőlőszemek megjelentek,felesleges felszívódót,mert a bogyókba nem szivódik fel .
2019. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És kontakt szerrel még gyógyítható a fürt?
2019. júl. 1. 21:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Ügyelj az é.v.i.- re!!

Én már maradtam szőlőből le ez miatt.....a madarak örültek!:)

2019. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kontakt szerrel semmi nem gyógyítható. Az csak megelőzésre való. Ha te beteg vagy, akkor hiába mosol kezet szappannal, nem fogsz tőle meggyógyulni, az is csak megelőzésre jó.

Ha már a növény szervezetében van a betegség, akkor utána kell menni a növénybe, felszívódóval.

Alapvetően felszívódót használj, "veszélyes" időjárásban mellé valami kontaktot is.

Lisztharmat ellen már virágzás előtt is kell védekezni, ha előző évben is volt lisztharmatod, mert a gomba elsődleges formája, amik nem olyan feltűnőek, már akkor megjelennek.

Quadris a lisztharmat ellen nem ér semmit, legfeljebb megelőzésre, ezt a neten is sok helyen lehet olvasni, meg én is így tapasztaltam. Topas jó helyette például, mellé Karathane kontaktnak.

Szőlőhöz kimondottan sok tapadásfokozó kell, ha a fürtöket is akarod védeni, mert különben a viaszos bogyókról lepereg a permet, és gyakorlatilag semmit nem ér a permetezés. A Nonit ilyen célra tökéletes, és olcsóbb bárminél. (A felszívódást nem segíti, mint pl. a Silwet, de a borítottságot igen, és ez elég is.)

Régebben jártam már úgy, hogy kevés Nonitot használtam, és a levelek meggyógyultak, de a fürtök egy része odalett...

Peronoszpórára az említett Ridomil valamelyik változata jó, mert tartalmaz kontakt és szisztemikus szert is. A rezeseket azért nem szeretem, mert azokat 25 fok felett nem lehet használni (ilyen forró időszakokban), és hajnalban meg nem mindig sikerül permetezni. A Quadris is jó, csak megfelelő töménységet kell használni. Ha már ott a peronosz, akkor 2 ml-t egy literhez, plusz Nonit.

2019. júl. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!