Kezdőoldal » Otthon » Kert » Habanero paprika mennyi idő...

Habanero paprika mennyi idő alatt érik be, mikor szedhető?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtek el jobban teremni rajta a paprikák és van egy-két paprika rajta ami elég nagy (kb 4-5 cm) de még zöld, ekkor is szedhető-e vagy várjak míg inkább amíg piros lesz és ez mennyi ideig tart ?

2019. júl. 2. 20:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Persze,szedheted zölden is,ebben a fázisban csíp a "legkevésbé"..de ugye sokan már így sem tudják megenni.Amikor átvált citrom később narancssárgába akkor valamivel jobban csíp,viszont az íze is finomabb,amikor pedig teljesen beérik piros lesz,ebben az állapotában akár 4x jobban is csíphet a zöld állapothoz képest.Nekem egyik kedvenc chilim,nagyon szeretem azt a sajátos ízét,van most is a kertemben 8 tő,2 karibi piros,2 csoki,és 4 narancs habanero,nagyon jól termett idén.Ezek mellett van még 110 tő összesen 14 fajta chilipaprikám,nagyon szeretem.
2019. szept. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!