Kezdőoldal » Otthon » Kert » A napraforgón jönnek-mennek a...

A napraforgón jönnek-mennek a poloskák, mit csináljak velük? Mit tudnak még megtámadni? Paradicsom, paprika, eper, uborka van a közelben.

Figyelt kérdés

Tavaly is volt napraforgóm, de poloskám egyáltalán nem volt.

És régebben sem, így nem tudom, hogy kell ellenük védekezni.



2019. jún. 13. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon lehet szerintem mit tenni ellenük. Ami bírja, azt jó erős vízsugárral le lehet mosni rendszeresen. Én ennyit tudok sajnos.
2019. jún. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha csak lemosom, akkor visszamásznak.

Kézzel nem tudom leszedni, nem merem megfogni.


Vmi irtószer nincs a rovarokra?

Én nem értek hozzá, de valahogy csak védekeznek a kártevők ellen, nem?

2019. jún. 13. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:

a hatásos védekezés jelenleg többe kerül, mint a védett termény..


a poloska sajnos agresszíven szaporodik, nagyon terjed.


én is vízsugárral próbálkozom, ami a tetvek ellen jobb, mint a poloskák ellen.


A málnám gyönyörűen érik, de én annyira undorodom a sok rohadt poloskától, hogy nem szedem le, ott rohad a száron..A pirosribizli korai fajtáját még megmentettem, de a kései piros, és a fehér már poloskás, ehetetlen.. már a sárgabarackon gyúrnak,várják, hogy sárguljon.


jó ötletem a vízpermeten kívül nincs.

2019. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem egy fürge „jószág", én egyszerűen összegyűjtöm őket. Egy befőttes üveget félig töltök vízzel, kevés mosogatószert csöppentek bele, ebbe vetik bele magukat. Az a tulajdonsága ugyanis, hogyha megijed a mélybe veti magát. Nem kell hozzá sem érni, csak alá tartom az üveget és fölötte elhúzom a kezem.
2019. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2019. jún. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan le lehet szedegetni őket, nem harapnak, és ha oldalról fogod meg, akkor le se spriccelnek. Vagy ha mégis, akkor egy kézmosás szappannal a végén.

A sima vizes lespriccelés nem ér semmit, 3 perc múlva visszamásznak. Vagy repülnek.

De vegyileg is lehet védekezni elég sok szerrel, pl. a Karate vagy Spilan viszi őket, ha túl sokan vannak. De ezek nem örökre hatnak, csak pár napig, mert lebomlanak.

A paradicsomot szeretik még nagyon a poloskák, meg kb. mindenre rámászhatnak, de a napraforgót annyira szeretik, hogy inkább arra mennek.

2019. jún. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha nem merem megfogni a rovarokat, akkor hidd el, egy "nyugodtan fogd meg" után sem fogom, hidd el. :D


A vízsugár szerintem a nullával egyenlő. Ugyanis pillanatok alatt távoznak, és vissza is jönnek.

Kipróbáltam a befőttes üveges módszert, de 1 fő után úgy döntöttem, hogy nem ez az én megoldásom. Túl szűk a szája. :)

Kivittem egy műanyag tálat, biztos ami biztos, nehogy véletlenül a kezemre essen. Végülis a módszer ugyanaz, csak az eszköz kicsit nagyobb.

Tényleg sikerült leszedegetnem őket, és reméltem, hogy idővel megfulladnak, de nem.

Ja, és ezek, amik nálam vannak, nem vetik a mélybe magukat.

Nem olyan családból származnak. :D

Le kellett piszkálni őket egy bottal, úgy estek bele a vízbe, de nem voltak hajlandók megfulladni.

Vannak kutyáim-macskáim, néha fogok bolhát, azt is vízbe szoktam ölni, de a bolha pár másodperc alatt megfullad.

Na a poloskák nem.

Az első adagot behoztam, lehúztam a wc-n. ez sem olyan egyszerű, mert az istennek nem akarnak lemenni, csak körbe-körbe élményfürdőznek a csészében...

A második adagot már inkább szép lassan kiborítottam betonra és eltapostam.

De én ezt nem akarom minden nap csinálni.

Ja, és amiért írtam, hogy a vízsugár semmi: ahogy piszkáltam őket, maguktól odébb repültek, át a kerítésre vagy egy másik növényre. Aztán vissza. Szóval ha megcsapja őket egy kis víz, odébbmennek, majd visszajönnek, de attól elpusztulni nem fognak, mert a vízsugár sosem fogja őket egyenként úgy telibetalálni. Meg nem is locsolok minden nap, de ez már részletkérdés.

2019. jún. 15. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!