Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akkor a goji bogyó jó, vagy nem?

Akkor a goji bogyó jó, vagy nem?

Figyelt kérdés
Elég sok ilyesztõ információt lehet róla találni interneten. Rengeteg pozitív, viszont rengeteg negatív tulajdonságot írnak le róla. Nem arra vagyok kiváncsi, hogy, ha eszek egy darabot akkor tényleg én leszek-e a legegésségesebb ember a világon (mint ahogy a pro érveket hirdetõ weboldalak írják), mert tudom, hogy ez hazugság. Én egyszer ettem egy keveset és ízlett az íze, ezért ültettem egy tövet a kertbe, de a neten olyan dúrva dolgokat is lehet találni, hogy nem is kis kétségeim lettek a növény iránt. Ehetõ ez egyálltalán? Amúgy neten azt írja a 'Lycium Barbarum' az tüskétlen, de ezen vannak tüskék. Megbízható helyrõl lett véve, bevsomagolva, ellenõrizve stb. Bocs, ha egy kicsit hosszú lett, de aki végigolvassa és tudna segíteni, annak a kommentjét nagyon megköszönném és természetesen ammenyiben érkezik majd válasz, a válasz(oka)t elõre is köszönöm.

2019. júl. 9. 11:43
 1/6 anonim válasza:
79%

Hát, nem bántásból mondom, de a helyesírásodon lehetné még csiszolni.

Egyébként nézesd meg egy szakemberrel, de ha eddig nem haltál bele a fogyasztásába, valószínűleg ehető. Bár az is lehet, homoktövised van, amit gojinak hiszel. Nézz utána!

2019. júl. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha nagy a termése, akkor az az ehető fajta valószínűleg.

A "megbízható hely" se olyan megbízható. Pl. az ilyen csomagküldő katalóguscégek kistermelőktől szokták felvásárolni az ilyen különlegességek szaporítóanyagát, természetesen olyankor még nincs termés, nem lehet beazonosítani egy csupasz botról februárban, hogy mi az.

2019. júl. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A magyar leírásokban szinte mindenhol mérgezőnek írják a L. barbarumot, a L. chinense-t pedig ehetőnek.


Az angol nyelvű szakirodalom gyógynövényként kezeli mindkettőt, nem is veszik külön, mert tök ugyanaz a két növény. (csak az egyiknek szélesebb a levele)

Szóval ugyanaz a kettő, csak a magyar kertészek nem akarták, hogy kimenj a határba és L. barbarumot szedj, hanem vedd meg tőlük aranyárban a L. chinense-t.


(bár már a L. barbarumot is árulják "goji bogyó" néven)

2019. júl. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírásért. Lycium Barbarum a növény nem L. Chinense, idén fog teremni, majd megnézem, köszönöm a válaszokat. Kicsit megijedtem amikor olyanokat olvastam neten, hogy emésztõrendszeri problémákat, máj elégtelenségeket okozhat, de szerintem is elég hihetetlen, hogy túl nagy bajom legyen attól a kid bogyótól.
2019. júl. 12. 16:23
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen nem homoktövis, az is van és még tudom õket külömböztetni. Elég más a kinézetük, felépítésük, de azért kössz. :)
2019. júl. 12. 16:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Természetesen nem ugyanaz a kettő, bár helyenként ezt írják a neten. Legalább annyi a különbség köztük, mint a tearózsa meg a vadrózsa között.

A goji egy nemesített változat, a nagyméretű termésen kívül az alacsony szaponintartalomra szelektálták.

2019. júl. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!