Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Lycium- barbarum termése ehetõ?

A Lycium- barbarum termése ehetõ?

Figyelt kérdés
Összezavart egy pár weboldal, van amelyik szerint csodaszer, van amelyik szerint mérgezõ. Boltból vettem a cserjét, nemsoká fog teremni. Ehetõ?

2019. jún. 24. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Én még nagyon régről úgy tudom, hogy minden lícium mérgező.
2019. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát, ott a 'csodabogyó', ami elméletileg ehetõ. Van ahol csak a Lycium- Chinenset írják csodabogyónak, van ahol a Lycium Barbarumot is.
2019. jún. 24. 08:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok és vettem a fáradságot és utánanéztem:

A ördögcérna (Lycium) nemzetség sok (80-130) faját nevesítik, mivel az egész világon elterjedt növénycsoportról van szó. Sokuk elkülönítése bizonytalan, hisz esetleg csak a földrajzi elterjedés miatt kapott eltérő nevet egy lényegében egyező növény. Mivel a burgonyafélék családjába tartoznak, éretlen termésük nagy mennyiségű szolanint tartalmaz.


Lycium barbarum: Vékony vesszőkből álló tövis nélküli bokrot alkot. Kis levelei lándzsa alakúak, nyéllel, virága lilás. Termése vörös, EHETŐ.

Lycium chinesis: Vékony vesszőkből álló tövis nélküli bokrot alkot. Kis levelei kerekded alakúak, nyél nélkül, virága lilás, tövise nincs. Termése vörös, EHETŐ.

Lycium europaeum: Erősebb vesszőkből álló tövises bokrot alkot. Kis, húsos levelei lándzsa alakúak, nyél nélkül, virága lilás. Termése vörös, enyhén mérgező lehet. Fiatal hajtásai főzve EHETŐEK.

Atropa belladonna, vagyis nadragulya, melyet szintén neveznek farkasbogyónak is: Különálló, fásan elágazó növény. Levelei akár tenyérnyiek, tövistelen. Virága fakó lila. Termése fekete, ERŐSEN MÉRGEZŐ. A fentiektől könnyen megkülönböztethető, csupán nevében azonos.

[link]

2019. jún. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát ne aggódjak?
2019. jún. 24. 09:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Ehető, de nagy mennyiségben okozhat problémát a benne található alkaloid (?).


Talán véralvadási problémát.

2019. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!