Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek 15 köbméteres...

Szerintetek 15 köbméteres (15000liter) csővázas medencébe elég 12,5 liter hypo? Nem lenne célszerűbb 15 liter esetleg 20?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne hipót önts a medencébe!!

Klórtabletta, algaölő, pelyhesítő kell bele, különben cseszheted!

2010. júl. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hypo, ez komolyan gondoltad????
2010. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem, valójában már benne is van... A medencét már több mint egy hete töltöttük fel és még mindig algamentes az egész :D

bár most a vízkővel adódott egy kis probléma

2010. júl. 13. 10:56
 4/9 anonim válasza:
Nem tudom, hova a sok kérdőjel, mert igen, hypot és sósavat szoktak önteni a medencébe... legalábbis régen ezt öntötték.
2010. júl. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A miénk 13 köbméter,ami mindenképp kell bele:algaölő,gyorsaklór(szemcsés),tartaklór(tabletta)Ezeket lehet helyettesíteni hypoval,de szerintem ekkora vízmennyiségnél én nem kockáztatnék,hogy bejön-e vagy sem.Egyszer tettem bele hypot(akkor se sokat!),amikor épp elfogyott a gyorsaklór.Mindemellett meglepően kevés,,anyag"kell bele,ha 20 liter hypót beleöntenél,a bőrötöket szétmarná.Pl.gyorsaklórból-a granulátum-eleinte tán 400 grammot kell feloldani,utána pedig három napont 35g.A tabletta pedig vagy másfél hétig tart ki,ha folyamatosan úszkál.Tehát ezekből sem kell sokat tenni,egy a lényeg,a rendszeres(nálam három napos)vegyszerezés.Ha ezzel a hárommal karbantartanád,tuti minden jól menne.
2010. júl. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A vízkőre az ecet a legjobb!Mi azt öntünk bele!

Sósavat tuti nem öntenék, hiszen ebbe fürdünk, és a 4 éves,lányom is, aki sokszor nyitott szemmel úszkál a víz alatt!Nem ér annyi az egész hogy megmarja a sav a szemét!

2010. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, a víz még mindig gyönyörű tiszta, a vízkőtől "porszívó" segítségével fogunk megszabadulni:D aztán pedig 1-2 dm sósav, de ez még nem biztos=)
2010. júl. 18. 18:42
 8/9 anonim válasza:

Ne higgy a szellemi toprongyoknak... a strandon is sósavban úszkál a kislánya, csak fogalma nincs a dolgokról, ami nem baj, de idejön s osztja az észt.

Káros. Nyugodtan használj sósavat. Kb. 20-25 méter hosszú, az elején még csak bokáig érő a végn 1,8-2 méter mély, kb.6-8 méter széles medencébe egy vödör vegyszert öntöttek a nyolcvanas években a strandon.(s nem vakultunk meg)

2010. aug. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Geryson válasza:

Tényleg jópofa, hogy hogy betojnak egyesek a hypo és a sósav hallatán. :) Én is csak javasolni tudom, hogy akkor ne menjenek többet strandra.


Sikerült megtudni az arányokat? Nekem most azt mondták, hogy 0,25 liter per köbméter és természetesen mind a kettőből kell ez az adag, hogy semlegesítsék egymást, de mondjuk én annyit nem akarok, csak "segédanyagként" használnám.

2012. máj. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!