Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tescoból vásárolt cserepes,50-...

Hfefe kérdése:

Tescoból vásárolt cserepes,50-60 cm-es szép, egészséges zöld levelű magnóliám kiültetés után egy - két hét múltán, leveleinek a szélei elkezdtek barnulni. Mi a gond, mit tehetek ellene? Kösz.

Figyelt kérdés

2019. júl. 13. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Kertészetből, üvegházból, azaz magas páratartalmú környezetből kikerült növényeknél ez gyakran előfordul
2019. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen pH-jú a kerted talaja? Lehet, hogy meszes a föld, és nem való magnóliának. Már semleges talajban se bírja. Inkább úgy pH 6-ig.
2019. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindkét válasz jó.

A nagyáruházakból hazavitt növények nagy része így jár.

10-20 év alatt már megtapasztaltam.

Nem is veszek ilyen helyről semmit évek óta, mesterséges körülmények között tartják szépen, amit otthon nem tudsz produkálni.

Csak addig kell szépnek lenniük, míg a vásárló ki nem fizeti.


És a másik is igaz, hogy nagyon érzékeny a talajra.

Nem véletlen, hogy bár nagyon szép növény, mégis nagyon kevés helyen látni házaknál.

Nem marad meg, csak savanyú talajban.

Aki komolyan gondolja, az jó nagy gödörnyi talajcserét szokott csinálni magnóliatelepítés előtt.


Az előzőhöz még annyit, hogy tessék kimenni a virágpiacra, és ott megvenni a házilag nevelt növényeket a kisöregektől. Lesz minden, divatos növények is! Csak ezek nem fognak egyből tönkremenni, ha hazaviszed.

Én így vettem az összes fűszernövényt, amit amúgy Tescoban meg bárhol lehet kapni, de nekem a Tescosok kimentek, a piacosok meg évek óta újrahajtanak és gyönyörűek.

Arról nem beszélve, hogy az ára is harmada lesz.

2019. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!