Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyünk a füge barackkal,...

Mit tegyünk a füge barackkal, hogy egészséges legyen? Van rajta termés, finom lenne, DE a külsőleg szép barackon belül a héja alatt van egy barnás sáv, ami talán gomba, mert olyan göcsörtös is. Mit tegyünk, hogy jövőre ehető barack teremjen?

Figyelt kérdés
Tavasszal szörnyű gomba támadta meg a leveleket, vörös, hólyagos, és összepöndörödött- férjem lepermetezte, most szép a levélzet, de sajnos a lapos olasz barackunk ehetetlen :-(

#betegség #Fügebarack #termésbetegség
2019. júl. 20. 23:09
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
Rendszeresen kell permetezni mindent. Én pl Folucur solot használok és Bumpert keverve. Minden gyümölcsfára. Plusz Mospilán.
2019. júl. 21. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a betegség a tafrinás levélfodrosodás nevű gombabetegség volt. Amikor már így nézett ki, akkor a permetezés semmit nem ért, felesleges pénzkidobás volt, nem létezik olyan drága szer, ami ilyenkor hatásos. Viszont jött a meleg, és a meleg időjárást ez a gomba nem bírja, ezért csak tavasszal csúfítja el a leveleket. De jövő tavasszal is garantáltan lesz, ha most is volt, ezen az extraszáraz tavaszon. Kivéve, ha permeteztek:

Amikor már látni a levelek csúcsát, de csaképpen, akkor kell rézzel lemosózni. Aztán ha a levélcsúcsok már 2-3 cm-esek, akkor el kell kezdeni a felszívódó gombaölőzést. A II. kategóriás Folicur jó, de szabadforgalmúak is vannak, pl. Score, egy kicsit töményebbre kell csinálni, mint ahogy írják. Utána ezt még időjárástól függően 8-10 naponta meg kell ismételni 3-4 (5) alkalommal. Amikor a permetezetlen fák gazdái már szívbajt akarnak kapni a levelek láttán, akkor te már abbahagyhatod a permetezést, mert olyankor a gomba már nem fertőz.

A másik változat, hogy kivágod a fát a fenébe, és rendes fajtát ültetsz, mert ez a lapos rendkívül érzékeny minden létező betegségre.

Ez a mostani gond a gyümölccsel, ez feltehetőleg nem függ össze a tafrinával. Jó lenne pár fotó a problémáról, hogy be lehessen azonosítani. (Feltöltöd pl. az Imgurra, és ide linkeled.)

2019. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. A levél pöndörödés elmúlt, de azt mondjátok a barack is attól fertőződött ?

Nem szeretném kivágni, mert ez a kedvenc barackom :-)

2019. júl. 22. 22:56
 4/7 A kérdező kommentje:
megnéztem a NET-en ezt a tafrinás gombát, igen így nézett ki a levél, ez az.
2019. júl. 22. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én konkrétan azt mondtam, hogy feltehetőleg nem ettől van a termés hibája. (Bár nem teljesen kizárt.). Ezért kellenének fotók, többek között az elvágott hibás barackról.
2019. júl. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát sajnos már csak egy nyamvadt van, de így még jobban látszik a hibája. Mondj egy e-mail címet, ahová elküldhetem. Köszönöm
2019. júl. 24. 21:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Feltöltöd pl. ide (browse gomb):

[link]

aztán ide a kérdéshez linkeld nekem.

2019. júl. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!