Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van értelme 30 éves körtefát...

Van értelme 30 éves körtefát nyesni?

Figyelt kérdés
20 éve nem volt nyesve megjegyezném.De már igen ritkás a fa.sok ág,ami el van rohadva,és kevés amin van termés és levél.

2019. júl. 23. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Eléggé vágásérettnek tűnik így leírás alapján. De persze, ha meg akarod menteni akkor érdemes.
2019. júl. 23. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen állapotban van és te mennyire tekinted hozzád hasonló élőlénynek. Én is voltam így, de utólag be kell látni, hogy a gazdálkodási szemlélet mégis csak "hasznosabb". Ha a fa kifejezetten elöregedett, felkopaszodott, sok a rovarkártevő által okozott rágás magában a fatörzsben (ami az anyagáramlást gátolja) és a terméshozam tekintetében is erős a visszaesés, akkor már a megifjítás sem segít. Érdemes előbb hozzáfogni a fa "kozmetikázásához", azaz az elöregedett részektől történő megtisztításhoz és akkor menet közben, ahogy alakul a maradék fa, könnyebben lehet határozni a sorsáról.
2019. júl. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
Kizárólag attól függ maga törzs milyen állapotban van. Én most csonkáztam vissza hat ilyen korú körtéből hármat. Maga a törzs szép csak fel van kopaszodva. Fele ág elszáradva. Szépen kihajtottak. Meg fognak újulni.
2019. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30 éves, nem metszett, kiszáradt körtefát ki kell vágni a fenébe.
2019. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kb ennyi idős szilvákat metszettem vissza februárban. Nagyon elhanyagoltak voltak, 7-8 m magasra hagyva.

Van amelyik hozott szépen új hajtásokat csonkról, de van olyan, amiből szerintem nem lesz semmi. Ezek olyan 15 évig teremnek jól, utána érdemes kivágni.

2019. júl. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne most vágd vissza, hanem tavasszal. Február, március. Almafélék akkor bírják jobban a visszavágást, akkor fognak jobban kihajtani.

Kivágni akkor is elég, ha az ifjítás nem segít.

2019. júl. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!