Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit rontok el hogy nem működik...

Mit rontok el hogy nem működik megfelelően a váltókapcsolóm?

Figyelt kérdés

A folyosó két végén van felrakva 1 - 1 db váltókapcsoló. /Felülről 1 fázis be, majd alul 1- 1 db fázis csatlakozóval ugye/

Namost jelen pillanatban annyit tudok csinálni, hogy az A pontban felkapcsolom világít, majd a B pontban le tudom kapcsolni, igen ám, de utána ha megint az A pontban szeretném felkapcsolni, akkor nem világít, magyarán kapcsolnom kell a B-t is.

Én azt szeretném hogy minden helyzettől függetlenül bárhonnan bármikor fel és le tudjam kapcsolni a villanyt. Rossz kapcsolót vettem akkor?


2019. okt. 7. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:

" /Felülről 1 fázis be, majd alul 1- 1 db fázis csatlakozóval ugye/" Ennek van valami értelme?

"Rossz kapcsolót vettem akkor?" Honnan tudjuk??? Honnan tudjuk, hogy mit vettél egyáltalán? Talán ha ideirtad volna a kapcsolo tipusát?

2019. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem értem hogy mi értelme a márkának, a két alternatív kapcsolót magam elé teszem egyformán, akkor az látható hogy felül látható 1 fázis csatlakozás, a kapcsoló alján pedig 2 de fázis csatlakozás. Mind a két kapcsoló esetében.
2019. okt. 7. 18:19
 3/6 A kérdező kommentje:

Pedig jól kötöttem be, rámértem nincs e kábel szakadás de minden kábel jó amivel dolgoztam.

Tessék így néz ki a kapcsoló maga:


[link]


Legyen a két kapcsoló A és B.

A 0 vezeték (kék) megy a lámpához közvetlenül, aztán

azt csináltam, hogy az "A" kapcsoló (felső 312 jelölt) pólushoz kötöttem a bejövő fázist, majd az A kapcsoló 1 (alsó) pólusát kötöttem a B kapcsoló 2 es pólusához, és az A kapcsoló 2 es pólusát kötöttem a B kapcsoló 1-es pólusához. A "B" kapcsoló (felső 312 jelölésű) pólushoz pedig a lámpához elmenő kábelt kötöttem. És nem működik :(((

2019. okt. 7. 19:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvben jól kötötted. De a leírás szerint nem jó, így valahol elkötès van, egyik kapcsolónál. Talán a 'B' kapcsolódnál.
2019. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem volt jól kötve, szétszedtem az egyik kapcsolót hogy lássam a kapcsolási mechanikát és akkor jöttem rá Most már működik :)
2019. okt. 7. 20:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Leírásod szerint jól kötötted be.

Szerintem akkor valamelyik kapcsoló nem váltókapcsoló (106-os).

2019. okt. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!