Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit csináljak a hibás led...

Mit csináljak a hibás led szalaggal?

Figyelt kérdés

3 hete rendeltem egy led szalagot (RGB 5 méteres, távkapcsolóval) az internetről, 90%-os akció volt rajta én meg persze lecsaptam rá, hogy mekkora akció már így karácsony előtt.. De inkább ne tettem volna. Bekapcsoltam működött pár percig aztán magától szépen elaludt, kihúztam - bedugtam ismét a konnektorba megint működött, ezt megismételtem párszor majd a végén többé már nem világított. Írtam egy kis emailt, hogy jó lenne ha kicserélnénk vagy megjavíttatnánk, erre udvarisan válaszoltak, hogy intézkednek az ügyben majd 2 nappal később kaptam egy teljesen új ledet INGYEN. Még csak vissza se kérték a régit, fel se ajánlották hogy megjavítják. Azonban a 2. sem volt tökéletes működött vagy 2 napig aztán egy pár percre lecsapta a biztosítékot a házban. Kettőből kettő led szalag hibás, most vagy tényleg tonna számra gyártják a hibás terméket vagy én fogtam ki azt a 2 rosszat.

Mi tévő legyek? Írjak még egy panaszlevelet? Vagy javíttassam meg valahol?

A segítő válaszokat előre is köszönöm!



2019. dec. 15. 00:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Több opció is lehet.

Az első leggyakoribb hiba, hogy nincs meg a megfelelő hőelvezetés.

A LED szalagot rá kell ragasztani valamilyen erre a célra való ALU profilra, hogy elvezesse a keletkező hőt.

Ha ezt nem tetted meg, akkor ne is olvass tovább mert megvan miért döglik meg.


A második leggyakoribb az olcsó silány kínai szarok. Jelenleg tele van a piac 5-10 ezer forintos komplett RGB LED rendszerekkel, amiben benne van a vezérlő egység, a távirányító, a tápegység, és a szalag is.

Na már most egy LED-hez való minőségi tápegység többe kerül mint az egész kóceráj amivel hülyítik az embereket. Csak a tápegység!

Durván 5 éve benne vagyok a témában, szóval látom milyen szutyok kínai rendszerekkel van elárasztva a piac.

Egy minőségi LED szalag métere 3 ezertől indul, ez alatt nagyon lutri hogy meddig fogja bírni, vagy éppen mikor adja meg magát.


Gondolom a cég is tisztában van vele, hogy szemetet árul azért cserélte ki szó nélkül. És a 90%-os akció is csak hülyítés.

A gagyi kínai gyártmányú LED szalagok beszerzési ára pár száz forintos tétel/méter. A cég akitől vetted ez neki nem pénz, levág a 100 méteres tekercsről neked 5 métert azt ennyi.

2019. dec. 15. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a táp vágja tönkre, inkább az vágja le a kismegszakítót is. A hiba jelenség is erre utal.

Jelezd a hibát és teljes csomagot kérj. Nem hinném, hogy a szalag a hibás a leírtak alapján.

2019. dec. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

KEdves első válaszoló!

Engem érdekelne, hogy ez: [link]

mennyire megbízható, érdemes-e megvenni.

Nagyon szépen köszi

2019. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző, én ezért nem rendelném meg:

"Cégnév / Név: SK Shop s.r.o.

Cím: Szlovákia, 943 01 Štúrovo, Komenského 317/135"

Nekem ez Magyarországról túl messze lenne, ha reklamálni kéne.

2019. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3as válaszoló, ugyanez van meg nekem csak másik oldalról rendeltem..
2019. dec. 16. 00:46
 6/6 anonim ***** válasza:

:-O

Hát igen, mondjuk már a honlap neve is gyanús...

2019. dec. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!