Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek nem felesleges...

Szerintetek nem felesleges rögzíteni a szekrényeket a falhoz, mi értelme van ennek?

Figyelt kérdés
A legtöbb bútorgyártó cég mint például az IKEA mindegyik mondja hogy rögzítsük csavarral a bútorokat a falhoz, sokszor nem értem hogy miért ez van, Ugyanis elég erős nagy szekrények ezek, nem hiszem hogy fel fog dőlni. Ti szoktátok erősíteni a falra a szekrényeket?
2019. dec. 27. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Egy sincs a falhoz rögzítve itthon, pedig van jópár.
2019. dec. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Amikor kicsik voltak a gyerekek, akkor a falhoz is rögzítettük a magasabb, keskenyebb szekrényeket, hogy magukra ne rántsák.
2019. dec. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk fel állsz a puffra matatni a szekrényben,megbillensz és ijedtedben magadra rántod a szekrényt akkor az IKEA-sok védve vannak Ők szóltak előre. Vagyis nem a bútor sz@r.
2019. dec. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó jól mondja. Mert a mai bútorok nagy része hulladék gagyi fos.
2019. dec. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt a mai modern előregyártott bútorok lapra szerelt állapotban kaphatók, és így nem olyan erős, stabil, masszív darabok, mint ha eleve össze lennének szerelve, mint például az egyedi méretre készült vagy régen volt kapható bútorok!

Másrészt kissé a külföldi áruházláncok dolgozói is el vannak tévedve, Magyarországon nem jellemző a földrengés! :D

2019. dec. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

"nem hiszem hogy fel fog dőlni"


Magyarul feldőlhet, ezért kell(ene) rögzíteni.

Nyilván ez is olyan dolog, hogy addig nincs baj amíg nincs baj.

2019. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk vannak magas (230 cm-es) szekrényeink, IKEÁ-sok. Nem azért kell a falhoz rögzíteni, mert Mo.-on olyan sok lenne a földrengés (bár én már éltem át kicsit...), hanem mert ha nem jól terheled, vagy még inkább, ha felmászik, belekapaszkodik (főleg) egy gyerek, ne rántsa magára, ne dőljön rá.

Nagyon rég volt az, h. bútorok fából készültek. A bútorlapból készült IKEÁ-s gardróbszekrényeink abszolút stabilak, attól nem kell tartani, h. bármelyik is szétesne. Olyan viszont volt, h. a komódnak a gyerekeim kihúzták 2 v. 3 felső fiókját, és csak azt hallottam az emeletről, h. 'Anya, gyere gyorsaaan!'. Ők tartották meg (9 és 7 évesen), miközben előre dőlt és csúszott le a tetejéről a tévé...

Kisvárosban élek, itt a '70-es években rádőlt egy polcos szekrény egy óvodásra, miközben felmásztak rá az ikertestvérével. Sajnos egyikük meghalt. Az anyjuk a két ajtóra levő konyhában volt..

2020. jan. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Az ikeát már többször beperelték, hogy rádőltek kihúzás közben a fiókosok a gyerekekre.

Lapokból összeszerelt bútort magamtól is rögzítettem, hiába nehéz, és hiába néz ki stabilnak.

2020. jan. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Amit az elején említettem.


[link]

2020. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!