Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tudod a legtöbbet...

Hogyan tudod a legtöbbet kihozni a pénzedből a lakás berendezésénél?

Figyelt kérdés

Szituáció: Életed első lakását veszed meg.


Ilyenekre gondolok, hogy pl.

- outlet-ből veszel tűzhelyet, hűtőt 30 ezerrel olcsóbban (aminek az oldalán van egy kis karc, de garanciális)

- Vaterán kinézel egy jó állapotú kanapét

- minimál stílusban gondolkodsz, csak a szükséges bútorokat veszed meg,

- nem pakolod tele a lakást "csetressel", apró mütyürökkel, pl. porcelán zsiráf :-)


Köszi a segítő válaszokat!


27/N



2019. dec. 29. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Sehogy... első házam vásárlásánál az ügyvéd ellátott egy életbölcsességgel...

Az első házat az ellenségének veszi az ember... akkoriban ezt nem értettem... de sajnos igaznak bizonyult... mindenből túl nagyok az elvárások, valójában fogalmunk nincs, mi az amire valóban szükségünk van, és mi az ami csak csili vili és flancolunk vele... + ha a pénzünk engedi, maga a ház is túl nagy lesz... vagy épp túl kicsi, mert azt hisszük, elég az is...

Vagy vályogot veszünk, mert az a régi "szerelem"... aztán rájövünk pár év benne élés után, hogy mekkora bődületes hiba volt...

Pl a karcos hűtő... simán lehet, hogy 30ezerrel olcsóbb, mert karcos, de így is 100ezerrel drágább mint amire szükséged van...

2019. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak rossz dologra koncentrállsz... lehet, hogy most a hűtőt veszed meg, mert az a fontos, hogy legyen konyha, de aztan kiderül, hogy rossz a fűtés a fürdőben, és arra fontosabb lett volna az a pénz...
2019. dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
1: Ezt hogy érted? 30-60 E egy hűtő...
2019. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A vatera kivételével mind jó ötlet. A használt bútor lehet csalódás, ha nem láttad vásárlás előtt személyesen. Lehet benne poloska, ami megfertőzi az egész lakásodat és minden holmidat, vagy lehet büdös, vagy nyikoroghat, vagy más rejtett baja lehet.
2019. dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A fabútorokban lehet szú, ami folyton perceg és minden fát megeszik a lakásodban.

Legjobb ötlet a minimál stílus, akkor még neked is marad egy kis hely.

2019. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Megnézed mire van szükség, listát írsz, árakat nézel és felállítasz egy sorrendet, hogy mi az ami feltétlenül kell, mi az ami ráér, és milyen ütemezésben vásárolsz hogy ne nullázd ki magad anyagilag.


Felújításnál azt is nézni kell, milyen az az első lakás, hol van, meddig tervezel benne élni. Egy Budai lakást adott esetben megéri jobban/igényesebben felújítani mint egy Kőbányai panelt vagy egy vidéki házat a semmi közepén.


Nekem lapra szerelhető, egyszerű IKEÁ-s cuccaim vannak, igaz csak szobát bérelek. Előnyük hogy relatív olcsók de mégis modernebb hatásúak mint a 30 éves panel bútor, adott esetben kocsiban el tudom vinni őket, vagy 5 perc alatt el is lehet adni megfelelő Facebook csoportokban.

2019. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Majdnem mindent használtan vettem (kb. 8 évvel ezelőtt) Vaterán, Jófogáson. A szekrény 15 ezer volt és teljesen újszerű, nagy tükrös, lapra szerelt. A kanapé is használt volt, de szép állapotú, csak egy kárpittisztítást igényelt. A gáztűzhely is vaterás volt, használt, hibátlan. Kisebb polcos szekrényeket szinte fillérekért, faliképet fele áron, újonnan. Csak a franciaágyat vettem újonnan, várni is kellett rá, két hónapot.. Biztos, még akkor ültették a fát, amikor megrendeltem.:) A dekorfüggönyhöz anyagot turiban vettem és én varrtam meg.
2019. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megtörtént eset alapján:

- elfogadod az eladó ajánlatait, hogy ha akarod, ha neked nem gond, akkor itt hagyja a franciaágyat, a fotelt, a sarokíróasztalt, a palacsintasütőt, jénai tálakat, ilyesmit (a tűzhely meg a konyhabútor adott volt, hogy marad, sőt, még majdnem itt hagyta a hűtőt meg a mosógépet is, de végül ezeket mégis magával vitte)

- elfogadod a rokonok által felajánlott tévéállványt, tévét, étkezőasztalt székekkel, fotelt, dvd-lejátszót, rádiót, poharakat, tányérokat, egyéb edényeket

- elhozod otthonról a saját addig használt bútoraidat

- elfogadod otthonról azokat a konyhai eszközöket (meg mást) is, amik a szüleidnek csak útban vannak, vagy nem olyan fontosak, szívesen odaadják

- hűtőt meg mosógépet állami támogatással veszel (az Otthon Melege program keretében).

Szóval mielőtt lezajlott a lakásvétel, azt hittem, de fura (és de jó! :) ) lesz, hogy lesz egy csomó hely, meg kipróbálhatom, hogy milyen az élet tévé nélkül - ehhez képest térültem-fordultam, és meg is volt minden, ami fontos volt, meg még több is (pl. tévé) - a többi meg ráért.

2020. jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!