Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Beépített szekény vagy szekrén...

Beépített szekény vagy szekrénysor? Ötletek?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat és szeretnék az egyik szobába egy teljes falas szekrényt. Nem tudom hogy elemes szekrénysor legyen vagy beépített?

A fal egyelőre szigeteletlen, 2 év múlva tervezzük a teljes szigetelést.

Valamelyik fajta szekrénynél okozhat-e gondot így a szellőzés, a penész?

Jól tudom hogy a beépített szekrénynek nincs háta?

A szekrény gardróbként és könyvespolcként fog funkcionálni, tehát ruhák, tárgyak-eszközök és könyvek is lesznek rajta. A fal 4.5x2.7m déli.

Van ötletetek szép szekrényre? Anyagában fát, festett vagy natúrt szeretnék nem feltűnő ajtókkal. Padlószőnyeg lesz a szobában



2020. jan. 2. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

A beèpítettnek nem kell takarítani a tetejèt, plusz jobb a helykihasználás, oldalt sem marad 10-20-x centi.

Ha gond van a penèsszel, akkor az elemessel is gond lenne.

2020. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Jól tudom hogy a beépített szekrénynek nincs háta?"

Általában igazad van, de csak tőled függ, hogy milyenre csináltatod.

Én nem szeretem a mozdíthatatlan dolgokat, mert hoz az élet olyasmit, hogy változtatni kell. Nálunk pl. szét kellett bombázni a konyhát, mert a beépített bútor mögött egérfészek volt és nem volt elmozdítható a bútor. Vagy csak egyszer másképp szeretném berendezni azt a szobát, változik az ízlésem, változik a trend és akkor egy Armageddonnal egyenlő megszüntetni a gardróbszekrényt.


Szigeteletlen házban lakom, nem gondolunk szigetelésre a közeli jövőben, mert költözni akarunk.

A ház nem vizes, nem dohos, nem penészes, mégis a szekrénysorunk (és minden egyéb bútor is) 3-5 cm-re van a faltól, ennyit a szegélylécek tartják távol és ez így rendben is van.

Szerintem egy jól megválasztott szekrénysor nagyot tud dobni egy lakáson, de ízlések és pofonok ...

2020. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Déli fal nem szokott penészedni, csak nagyon extrém esetben. De akkorra az egész ház nyakig álla penészben, mire a déli fal is megadja magát.

Ezeket rendelheted más színben is és ha nem elég hosszú,kérhetsz hozzá plusz szekrényt:

[link]

2020. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

A szekrénysornak sem bonyolult takarítani a tetejét, csak felállsz a létrára, és portörlés, csak az nehezítheti meg, ha túl sok kisebb tárgy van a tetején, azokat egyesével letörölgetni... Ráadásul azt úgy igazgatod, ahogy szeretnéd, így ne told teljesen falig, pár centi rés legyen, és akkor nem lesz gond a penésszel, főleg ha rendszeresen szellőztetsz is! Amúgy egy beépített szekrénysor inkább egy panellakás szobáját idézné, nem?

Nézz körül a neten, Google képkeresőben, rengeteg szekrényt, szekrénysort lehet találni, bár ha teljes falast szeretnél, az nem lesz egyszerű, mivel a standard kész szekrénysorok szélessége csak 4 méter körüli, tehát legjobb esetben minimum 40 cm maradna, illetve a magasságuk is csak 2 méter körüli! Egyedi méretre és igényeid szerint, ráadádul stabil kivitelben akkor maradna az egyedi gyártás, ami nyilván drágább, de tudtommal beépítettet meg csakis úgy lehet csináltatni, szóval...

2020. jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Én a beépített szekrény híve vagyok, mert a tárolókapacitása nagyobb, mint egy csaknem mennyezetig érő szekrénysornak. Szellőzőnyílásokat (rácsot) mindenképpen kell rá készíteni, de szekrénysorra is. A szekrénysor frontoldala a mindenkori divatot tükrözi és pár év után divatjamúlt lesz, a beépített szekrényé divatsemleges lehet.
2020. jan. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A sógorom asztalos, ő készíti majd a szekrényt, csak ki kellene választanom mit akarok.

A beépített azért tetszik, mert meg lehet csinálni "láthatatlanra" mint a japán stílusú ajtókat. Pl jobbról-balról ajtós ruhásszekrény, középen nyitott polcos a könyveknek. Az elemest viszont könnyebb mozgatni valóban, lehet kicsit modernebb stílust is választani és vannak izgalmas elrendezések. Elég eklektikus lesz amúgy a berendezés a házban szóval nem fog kilógni. Ez a szoba amúgy is dolgozó-pocoló lesz, egy nappali tv nélkül.

2020. jan. 2. 14:10
 7/9 A kérdező kommentje:

Pl ez tetszik:

[link]

2020. jan. 2. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem totál helykihasználású beépített szekrény praktikusabb és rendezettebb képet mutat. Bár tény, hogy otthagyod, ha költöznétek. Ha a mennyezetig ér, akkor nem kell takarítani a tetejét meg mögötte se, és persze eltakarhat villanyórát, csöveket, cikk-cakkos falat, ilyesmit meg nem áll el az alsó díszlécnél. Ha meg változik az ízlésed, akkor lecseréled az előlapokat, fogantyúkat vagy ha rendes fa, átfested.
2020. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#5-ös, szekrénysorra szellőzőnyílást, mi a fenének?! Ilyenről még nem hallottam, beépített szekrényre okés, na de különálló szekrénysorra?? :/
2020. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!