Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy használjam ki és mire...

Hogy használjam ki és mire ezt a belső teret?

Figyelt kérdés
A házam átjáróház, azaz egyik szobából a másikba lehet jutni. Legelől van egy nagy szoba, ami hálószoba. Után jön rgy másik nagy, amiben egyfajta vendégszobát vagy társalgót szeretnék kialakítani. Innen egy kis előtérbe lehet jutni, ahonnan a fürdőszobába lehet menni és egy másik helyiségbe. Ez a helyiség valaha konyha volt, de most a konyha emögött van. Ezt a szobát még annyira sem tudom, mire használjam ki. A méretei kb 4*4 m. Esetleg van ötlet hogy ebbe és akár a többi helyiségbe mit rendezzek be?

2020. máj. 24. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rajzold le, fotózd le, töltsd fel erre az oldalra: [link]

majd tedd fel ide, mert ez így nagyon zavaros.

Hol a bejárat? Mert a leírásod alapján, ami biztos, hogy nem jó, a hálószobába léptek be és ez biztos nem így van.

Utána a fürdőn keresztül mentek valahova, ami nem tudni mi és utána a konyhába.

Egyébként a leírásod alapján étkezőnek lenne a jó, egy asztallal és 6-8 székkel, attól függően, hogy hányan vagytok, vagy hogy mennyi ember jön vendégségbe, plusz egy mutatós tálalószekrény.

De én biztos, hogy ezt a fürdő + konyha + XY helység kombót átvariálnám egy normális elrendezésre, esetleg falakat bontva csinálnék egy amerikai konyhás nappalit.

Mindezt persze látatlanban...

2020. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Add nekem! Mindenes szobának. Nekem nagyon kellene egy ekkora helyiség: dolgozó/tanuló sarok, irattároló szekrények, gardrób, vasalószoba, teregetős szoba, szóval olyan mindenes lenne. Minden olyan dolognak, ami nem közszemle, de gyakran szöszöl velük az ember.
2020. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Itt a rajz a háztól:

[link]

2020. máj. 24. 21:08
 4/12 A kérdező kommentje:
A konyhába is van egy bejárat az udvarról, meg egy ablak is. De az nem fontos, a lényeg látható a rajozon
2020. máj. 24. 21:09
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a kereted, hogy mennyit tudsz invesztálni az átépítésbe, de az így borzalmas.

Láthatóan ez egy hosszú parasztház, amihez utólag lett hozzáépítve egy helység, ami most a konyha, de minek?

Én biztos, hogyha tehetném, akkor a meghagynám a bejáratot a tornácról, a 2-es szobát leválasztanám, lenne egy kis előszoba, arról nyílna az 1-es szoba, (ajtó áthelyezve) és beépíteném a 2-es szobába a fürdőt, vécét, spájzot. Ha már építkezem, akkor a vécét külön helyiségbe tenném, vagy a fürdőben is lenne egy és külön is, persze a hely szabja meg. De ha elfér, akkor egy ajtóval elzárva onnan lenne a padlásfeljáró is, akár a külön vécé kárára. Tehát gyakorlatilag a főbejárattal szembeni falon lenne 3 ajtó, spájz, padlásfeljáró, fürdő ás ezzel a 2-es szoba átalakul.

A jelenlegi konyha helyén lenne egy kisebb szoba, (nekem biztos, hogy az lenne a háló, mert az tűnik a csendesebbnek, és a maradék területen, ami most csak "helység" + spájz + padlásfeljáró + fürdő, építtetnék egy amerikai konyhás nappalit.

Ha a padlásfeljárót nem akarod áthelyezni, az akár maradhatna is ott, akkor ez esetben az új fürdőd lehetne nagyobb.

2020. máj. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Ezzel az átépítéssel lenne két külön bejáratú szobád és egy szép nappalid a lakás centrumában. Egyik szobád az előszobáról nyílna, a másik a nappaliból.

2020. máj. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Még mindig én ...

A "helyiségen" levő második ajtót megszüntetném, mert minek 2-3 m-re egymástól 2 ajtó és mivel az lenne a nappali, az ajtó helyére is ablakot tennék.

2020. máj. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az 5-6-7 válaszhoz, értek az építészethez és én is így csinálnám.

Lehet, hogy most első olvasatra költségesnek találod, de valójában elég egyszerű a megvalósítása, mert a jelenlegi helyzetben is ott az új konyhához a vízvezeték a régi fürdőben és talán a gáz is, csak az új fürdőig kell 1-2 métert továbbvezetni.

Azt a rengeteg bejáratot, ha jól számolom összesen hármat, meg kell szüntetni, csak a tornácról nyílót meghagyni és lesz egy jelenkori igényeknek megfelelő, szellős, világos, kétszobás, nagy nappalis tuti lakásod, ahol minden szoba külön bejáratú és nem egy "átjáróház"

2020. máj. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok semmit átépítrni csak hasznosan berendezni. Ezzel a szobával akrok csak kezdeni valamit mert most üresen áll és hülyén néz ki. De most kaptam egy pár jó tippet, köszönöm! Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 25. 10:49
 10/12 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés... Mire használjam ki a magasságot? A szobák 3,2 m magasak, a szekrények csak 2 m. Tegyek festményeket a falra? Vagy mit lehet kezdeni az ürességgel?
2020. máj. 25. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!