Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem lehet erőteljesebben...

Cro-minyon kérdése:

Miért nem lehet erőteljesebben rávenni a kamionosokat, hogy ne használják autópályán a belső sávot?

Figyelt kérdés

2019. jan. 10. 15:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Mert egyik rendőrt se izgatja hogy mit csinálnak
2019. jan. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan tudnád őket rávenni? Például rendőrt állítasz minden ötszáz méterre az összes autópályán? Mert az mondjuk hatásos lenne.

Egy csomó olyan szabálytalanság van, ami bosszantó, de amíg a közlekedési kultura nem változik a megfelelő irányba, együtt kell élni velük.

Az ember gyarló és önző, előszeretettel szarik másokra, főleg a volán mögött. Amíg nincs gps és kamera minden egyes gépjárműben, addig ez van.

2019. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

https://www.youtube.com/watch?v=O7WyUV94xbA


Nézd meg a videót!

Egyébként nem az a tuskó, aki előz, hanem aki nem hagyja!

2019. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Arra mikor lehet majd rávenni az embereket, hogy ne haladjonak a külső sávban 75-el, hanem minimum egy jó 100-as tempót fel kelljen mindenkinek venni. Van ennek az éremnek 2 oldala, nem menne a kamion se a belsőbe, ha a külsőben tudna haladni. Persze, kivétel mindig van, van olyan teherautó, ami 40 éves és felmennek vele a pályára 60-al szarakodni, de azt meg mindenki meg fogja előzni, nem várhatod el egy kamiontól sem, hogy kövesse. Ezen felül paraszt meg mindig lesz.
2019. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Dörmögő ***** válasza:
55%
Nem igazán értem hogy az ilyen emberek mint a kérdező miként gondolkoznak. Az a szerencsétlen kamionos is ember, sőt ő éppen pénzt keres, legtöbbjük a családjának. Nektek meg szúrja a szemetek hogy megelőz a pályán egy 80-al közlekedő személyautót, vagy teherautót. És ezzel SÚLYOS perceket vesznek el a szegény autósok életéből. Had menjenek már ők is, hidd el nem azért vannak ott hogy téged feltartsanak. Meg ez az egész szájbatolt Magyar kormánynak sincs annyi sütnivalója hogy picit is segítsék őket. Pl. éjszaka miért nem előzhetnek? Kiket zavarnának? Vagy mikor a kamion stop van akkor miért nem engedjük őket éjszak haladni? Megjegyezném hogy sok országban ez így működik. De Mo-on ha pénteken nem jut ki innen akkor nem mehet majd csak ha vége a hétvégének. Kérek mindenkit hogy mint én is állva tapsoljuk meg a kormányt és a kérdezőt.
2019. jan. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Dörmögő ***** válasza:
82%
Lehet hogy hiányos a tudásom és lehet éjszaka előzniük, de majd megmondja valaki a tutit.
2019. jan. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én azt látom, hogy teljes mértékben betartják a jobbratartást, Magyarországon szinte soha nem látok az autópályán percekig előző kamiont a belsőben, mióta bevezették ezt az előzési tilalmat.
2019. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy hogy elvenném a jogsiját aki előz és ezzel bebukná a megélhetését is, ennyike kellene, nehogy már ENGEM feltartson egy max szakmunkás én manager vagyok. "


Ez a sznob-proli megoldás lenne.


De amúgy meg ez naagyon ritka, hogy előznek, főleg a külföldiek szoktak Magyarok nem nagyon. :)

2019. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
18%

22:00-6:00 óráig lehet előzni, és a 3 sávos részen esetleg nincs konkrétan megtiltva az előzés.


"Miért nem lehet erőteljesebben rávenni a kamionosokat, hogy ne használják autópályán a belső sávot?"


A kamionozás olyan, hogy sok mindenért fizetni kell. A késésért is fizet a sofőr, ezt úgy nevezik kötbér. Minden 15 perc késés 50.000 ft, 1 óra késés 200.000 ft. Ezt levonják a sofőr fizetéséből.

2019. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A #9 jól írja: 22:00-06:00 között 7,5 tonnát meghaladó járművel előzés céljából igénybe lehet venni a belső sávot két sáv esetén; három sáv esetében csak a középsőt a belsőt tilos.
2019. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!