Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A fekvőbetétvédő tulajdonképpe...

A fekvőbetétvédő tulajdonképpen mire való? Ha egy matracra teszünk egy fekvőbetétet, akkor a fekvőbetétre lehet tenni még fekvőbetétvédőt is? Vagy a fekvőbetétvédő a matracvédő szinonimája, és a matracra való?

Figyelt kérdés

#matrac #matracvédő #fekvőbetétvédő
2020. máj. 26. 14:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nem rádumálni akarlak, csak mondom, hogy van olyan gumilepedő, aminek csak az alsó oldala "gumi" (vagy műanyag, vagy mi), ami viszont felülre kerül, az valami kellemesebb anyag (ha nem is épp pamut), de a pamut lepedő alá téve már biztos, hogy 100% pamuttal érintkezik a test. Ha csak átmenetileg kell, akkor épp elég ilyenbe beruházni. (Nálunk épp nemrég volt ilyen helyzet, de mire vettem volna gumilepedőt, meg is oldódott szerencsére, addig meg megoldottuk máshogy.)
2020. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ja és a lepedő alá téve a rögzítés se szükséges.
2020. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
de említettem is, hogy én évek óta minden nap használom, pedig nincsenek a fentebb említett problémák, de megvédi a matracot, por se evődik bele annyira. de nyilván megértem, ha valakinek nincs rá szüksége. :)
2020. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nem rossz a gumilepedő sem, de azt nem úgy szokták, hogy azon már nincs semmi? Tehát a gumilepedőn fekszenek, főleg ha a felső része puhább anyag, mint írtad.
2020. máj. 27. 15:40
 15/23 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, de nekem a gumilepedő, olyan oldalról azért nem szimaptikus, hogy nem szellőzik, vagyis simán beizzadhat az ember bőre alatta. Matracos ágy alá is ezért kell az ágyrács.

Nem egy nagy összeg a matracvédő, kár ezen spórolni. Meg van ahol ettől fűgg a garancia is.

2020. máj. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Igen, gondolom, úgy szokták, de ha olyan anyagból lenne felül, ami nem elég szimpatikus, egy lepedőt kimosni meg azért nem olyan nagy kaland, akkor a lepedő alá tenném.
2020. máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Van a matracvédőből is vízhatlan változat

[link]


De akkor e fölé is szoktak tenni normál lepedőt, ahogyan a normál matracvédőre is kell lepedő, ugye?

2020. jún. 7. 13:41
 18/23 anonim ***** válasza:
Igen, erre jön a lepedő.
2020. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
És ha a matracon van fekvőbetét, és fekvőbetétvédőt teszünk rá, akkor még arra is kell lepedő?
2020. jún. 7. 14:59
 20/23 anonim ***** válasza:
Igaziból a végtelenségig lehet fokozni: fekvőbetétet védő lepedő, arra egy fekvőbetétet védő lepedőt védő másik lepedő, aztán harmadik, negyedik, stb. Szerintem bárhol állsz is meg, lepedő legyen a vége, hiszen azt a legegyszerűbb kimosni, illetve ha idővel szétmegy a mosásban, akkor pótolni.
2020. jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!