Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tapéta vagy festék?

Tapéta vagy festék?

Figyelt kérdés

Helló.

Fel szeretném újítani a szobámat és eddig a festés mellet voltam de ma valamiért ráhangolódtam a tapétázásra. Van màr tapasztalatom benne, egy egész szobát is letapétáztunk és végülis nem vészes. Tapétàból is sok féle van viszont ott nem lehet már utána lefesteni. Meg a plafont se lehet letapétazni ha jól gondolom. Mikor gyerek voltam akkor teljesen tapéta volt a szobámban és nagyon tetszett a mintája is. Ezért is gondolkoztam el miért ne lenne az. Most is épp maradt egy kis rész a régi tapétának a szektény mögött. Ti melyiket pártoljàtok, tapéta vagy falfestèk? :)



2020. júl. 31. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Van olyan tapéta, amit később utánfesteni lehet.
2020. júl. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :D ezt nem tudtam.
2020. aug. 1. 00:04
 3/9 A kérdező kommentje:
MÁr csaka zért ha megunnám esetleg pár év múlva.
2020. aug. 1. 00:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a tapétát jobban szeretem mert elfedi a kisebb hibákat, egyenetlenségeket a falon és ha olyat veszel amit lehet festeni akkor 3-4 festést kibír. Nekünk a jól bevált fűrészporos van de lehet kapni más fajtát is ami festhető. Eleve mintás tapétát szerintem nem nagyon lehet átfesteni. A plafont is lehet tapétázni egyébként de rakhatsz fel állmennyezetet is ami szintén festhető.
2020. aug. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm. Viszont ha egyszer márr letapétáztam akkor újra hogy lehet? vagy le lehet szedni majd? j pár év után
2020. aug. 1. 00:12
 6/9 anonim ***** válasza:
A jó tapéta drágább, mint a festék, pláne ha még rosszul is rakják fel. Vinyl-t nézz, ne ezeket a klasszikus habos vackokat.
2020. aug. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze le lehet szedni minden tapétát. Vannak kifejezetten erre való tapéta oldó cuccok is.
2020. aug. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a festés jön be, de egy fal tapétázva van,(mintás) az egyszínű kárpitosbútoraimmal harmonizáló színben. Plafont soha nem tapétáznék.
2020. aug. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már megírták előttem, tehát csak megerősítem: vannak festhető tapéták, plafont is lehet tapétázni, egy falra kb. 4 réteg tapétát lehet felragasztani, nehogy leváljon a súlyától. Az ablaktól (fényforrástól) indulj el a tapétacsíkok felragasztásával, hogy az érintkező csíknál esetleg mutatkozó pici elválás a faltól (ami -ugyebár árnyékot vet), ne látszódjon. Ez inkább az olcsóbb tapétákra jellemző.
2020. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!