Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Az IKEA Tosthult akkumulátoros...

Az IKEA Tosthult akkumulátoros LED lámpáról mi a véleményetek? Érdemes ilyet venni?

Figyelt kérdés
A wcbe gondoltam,mert ha áramszünetünk lenne,akkor ott azért lássak,mert nincs ablaka. A kérdésem: Azt írják róla,hogy 12 óra alatt töltödnek fel az elemek. Ha a wcre jellemző módon használom( tehát van hogy 1-2 percre,de van hogy 15percre kapcsolom fel,úgy is feltöltődik?
2020. aug. 12. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván töltődik akkor is ha csak 15 percre kapcsolod föl, de megfogod tudni nyomni a gombot rajta, ha áramszünet van, szóval csak egy foglalat (nem egy burával ellátott lámpatest) van a WC-ben és ez ráadásul elérhető magasságban van?

Nem muszáj ám ehhez az a kapcsoló sem, akár megoldható anélkül is és gyártanak olyat is, amihez nem szükséges. Abban az esetben viszont 1 valami szükséges hozzá: adott áramkörön, amin esetedben a WC lámpája van (és ez jó eséllyel így van nálad is) kell lennie másik fogyasztónak, ami abban az esetben, amikor nincs áram kvázi egy hurkot képez (pl. másik LED-es fényforrás erre alkalmatlan)! Akár egy hagyományos égő, az alkalmas erre, ha az is felkapcsolt állapotban van.

2020. aug. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van egy gömb búra,de azt lekapom róla,és nyújtózkodva elérem az égőt. A válaszod második felében mit akarsz mondani? Azt nem egészen értem.
2020. aug. 13. 10:09
 3/4 anonim ***** válasza:

:D Nem baj, ha nem érted, nem benned van a hiba. A lényeg az, hogy van olyan ("akkus led égő") amin nincs ilyen kapcsoló, anélkül is működőképes. Ha van áram, felkapcsolod, világít, ha nincs áram felkapcsolod, világít, a "rendes", azaz falon lévő kapcsolóval, amivel normál esetben is felkapcsolod a WC-ben a lámpát! Ehhez viszont az szükséges, amit leírtam, hogy azon az áramkörön, amin a WC van, azon legyen más fogyasztó is. Mivel egy WC-nek nem húz senki sem külön áramkört, így jó eséllyel van állandó jelleggel csatlakoztatott (konnektorba bedugott) fogyasztód is, azaz működhet a dolog, de ez nem 100%, ez konkrétan akkor derül ki, ha kipróbálod. Ha eléred, akkor nincs gond, akkor végy ilyen ikeást.

Itt egy videó arról, amiről én beszélek, hogy értsd, bár ez angolul van, de a látottak alapján is talán érthető, hogy mi történik és hogy működik:

https://www.youtube.com/watch?v=RbGvzU560Jg

A videóban az elosztóba egy régi hálózatról működő óra, egy hagyományos égő és maga a vészvilágító égő (az aksis égő) van csatlakoztatva, ez van egy áramkörön. Lekapcsolja az elosztón a kapcsolót, azaz ez olyan, mintha áramszünet lenne, mivel ekkor az elosztóban lévő dugaljakban nincs áram, annak ellenére, hogy nincs áram, ugyanúgy fel-le kapcsolható az égő, mivel ekkor akkumulátorról működik.

2020. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindegy,már vettem egy IKEÁST,nagyon jó,működik. De azért megnézem a videódat is.
2020. aug. 13. 18:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!