Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha a teljes mennyezeten...

Ha a teljes mennyezeten tükröket helyezünk el, világosabbá fogja tenni valamivel a szobát? Nem csak napfény, hanem borongós/abb idő esetén is? Vagy térhatást növel, de világosabbá (még ha ez "szürke világosság" is) nem teszi a helyiséget?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy az ablakokkal szemben elhelyezett tükrök világosítanák inkább a termet, de egyéb okokból ez nem megoldható most.


Kérdés, hogy mennyezeti tükrök (faltól-falig, lehetőleg minél kevesebb "töréssel", vagy hézaggal) képesek-e világosítani a szobát valamelyest?



2020. aug. 16. 16:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

AZAZ:


"Világosabbá fogja tenni valamivel a szobát? Nem csak napfény, hanem borongós/abb idő esetén is? Vagy térhatást növel, de világosabbá (még ha ez "szürke világosság" is) nem teszi a helyiséget?"


Erre írjatok, mert _EZ_ a kérdés! :)

2020. aug. 16. 18:12
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
És hogy pucolod meg?Gőzöm sincs hogy vilagosabb lesz-e tőle.
2020. aug. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Akkor OLYAN írjon (hisz egyedül csak ilyen ember meglátásai érdekelnek már a kiírás megjelenése óta), aki tud is a kérdésre válaszolni! Remélem nem kérek teljesíthetetlent. ;)
2020. aug. 16. 18:21
 14/18 anonim ***** válasza:
79%
#13: Azért nemigen válaszol senki erre konkrétan, mert szerintem nemigen járt senki ilyen szobában, mert ilyet senki nem csinál. Talán nem véletlenül. Ha netalántán mégis, akkor meg nincs összehasonlítási alapja, hacsak nem látta azt a szobát ugyanabban a napszakban és fényviszonyok mellett még a tükrök előtt és látta a különbséget. Na ilyesvalaki meg végképp nem lesz.
2020. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%

Hogyan rögzíted?

Vagy az még fel sem merült benned...

2020. aug. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem világosabbá nem fogja tenni a szobát, hiszen ha a fényt nézzük, akkor egy világosabb színről több verődik vissza mint egy sötétebbről, ezért tűnik egy többnyire fehér szoba világosabbnak. A plafonra helyezett tükörrel meg csak visszatükrözzük azt ami a padlón van, de az ablakon beérkező fényt nem fogjuk megtöbbszörözni, és a bútorok színe sem változik, sőt még a világos, fehér plafont is kiveszed a képletből. Plafonre egyébként biztonságosabb tükörfóliát tenni, persze kell hozzá egy megefelően sima felület. Én ilyent használtam az akváriumum lámpájánál, ráadásul öntapadós is.
2020. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

Ha gyufásdobozba tükröt raksz s 1 likat, világosabb lesz?

A fény beesési szögétől függ...

2020. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szinte ugyanakkora a szobánk (négyzetméter alapján) nekem egy nagyon picit nagyobb.

Ha a plafonon van úgy nem hiszem, hogy világosabbá tenné a szobát. Meg merem kockáztatni, hogy még a teret sem növeli így. Látom, hogy nagyon ragaszkodsz hozzá, és megértelek, velem is ez volt egy dologgal kapcsolatban, aztán lebeszéltek róla és mostmár látom, hogy milyen jó, hogy végül lemondtam róla. Szóval tudom, hogy nagyon szeretnéd, de inkább a falra tennék tükröt, vagy ha nem tehetsz tükröt mert így nem lenne szekrénynek helye, akkor olyan szekrényt vennék, aminek az ajtaján tükör van. Értem én, hogy természetes fényből szeretnél többet ami nagyon is jó, de hacsak nem cseréled le az ablakot nagyobbra nem hinném, hogy más módszerrel (a falon lévő tükrökön kívül) növelni tudnád a mennyiségét. Viszont az nagyon fontos, tükör ide vagy oda, hogy világos (!!!) színt válassz, lehetőleg fehéret (és akkor még mindig tudod díszíteni a falat, ha nagyon unalmasnak találnád). Amúgy tükrökből se tegyél túl sokat, mert tényleg zavaró lehet.

2020. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!