Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Teljesen üres lakásba mi kell...

Teljesen üres lakásba mi kell minimálisan, hogy élhető legyen?

Figyelt kérdés
Lehetőségünk nyílt párommal egy kis házikóba költözni, ami közműves, megvannak a fali kiállások és a radiátorok is fenn vannak (régen lakott volt). Most nincs benne semmi bútor (wc kagyló és mosogató van egyedül). Szeretnénk beköltözni, de nem akarjuk minden pénzünket már az elején rákölteni, hátha mégsem válik be. Mik azok a dolgok, amiket mindenképpen szerezzünk be, hogy azért élhető legyen (ágy, hűtő, mikro/főzőlap/sütő, mosogató...)
2020. szept. 2. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

zuhany, vagy fürdőkád


1-2 szekrény a ruháknak. néhány szék. Lámpák. Meg amiket felsoroltál, de mosógépet se felejtsetek el venni.


Ha régen volt lakott az épület, akkor bármi elektromos készülék agyon vásárlása előtt azért nézessétek át egy áramszakival a helyet, mert komoly meglepetések húzódhatnaka falban és nem lenne szerencsés, ha épp szombat délben égne le a ház, amikor főztök, mostok, meg miegymás.


Esetleg porszívó! Vagy seprű és felmosó szett.

2020. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha fiatalok vagytok (nincs probléma a földre mászással), ágy sem kell rögtön. Én évekig aludtam szivacson a földön. Aztán később vesztek a matrachoz ágyat. Egyébként meg bármit magatokkal tudtok vinni, ha mégsem válik be a ház. Nyilván ne beépített szekrényt csináltassatok.
2020. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ágy, asztal, székek, szekrény, konyhaszekrény. Ennyi bútorral lehet indítani.


Aztán ami nem bútor: mosogató, főzőlap, hűtő. Igazából egy komplett konyhát javasolnék, de nagyon át kell gondolni, hogy hogyan szeretnétek. Nekem pl. mikróm nincs, de sütő nélkül nem tudnám elképzelni az életemet. Simán ellennék egy két főzőlapos tűzhellyel (van ennek valami szebb neve?), de szeretem, ha nagy a tér a konyhapulton. Érdemes szakember segítséget kérni, ha tényleg komplett konyhát csináltok, van az a tudás, amit mi hozzá nem értő emberek csak akkor szerzünk meg, amikor látjuk, hogy az általunk kitalált és sok pénzen megvalósított dolog szar. (Pl. "De hülye ötlet volt ezt a polcot ilyen magasra/alacsonyra tenni")


A fürdőszobába kád vagy zuhanyzó, mosógép, nagyot dob a használhatóságon egy tükrös szekrény a mosdókagyló fölött. Meg persze mosdókagyló.


Lámpák, hogy lássatok is valamit.


Aztán ugye a kisebb dolgok, mint pl. porszívó/felmosó. Fogas a kabátoknak..., de ezek tényleg azok a dolgok, amiket vagy a beköltözés után egy héttel már nagyon hiányoltok, vagy nincs is szükségetek rá.

2020. szept. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes komplett konyhabútorban/blokkban gondolkozni. Olcsó és egészen jókat is lehet kapni. Nyilván kell bele sütő, főzőlap és mosogató, illetve hűtő.

Legyen mosógépetek.

Ezen felül igazából létszükséglet szerintem semmire nincs, minden nélkül ki lehet bírni. Elég egy jó matrac, rálökitek pár raklapra és ideiglenesen kész az ágy, esetleg egy asztal és két szék nem árt, hogy legyen hova leülni.

A többi apróság majd folyamatában összejön. Nekem az a tanácsom, hogyha nem saját ház, akkor nézelődjetek facebook csoportokban és jófogáson. Nagyon sok jó állapotú bútorhoz lehet hozzájutni potom pénzért. Ezeket kevésbé sajnálja az ember, ha egyszer költözik és meg kell tőlük szabadulni.

2020. szept. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy olcsó minikonyha kell. Mosogató, főzőlap, sütő, hűtő a minimum. Mikró tök felesleges elsőre.

Pár alap főzőedény, evőeszközök, nagykés, fakanál, vágódeszka.


Zuhanyzó vagy kád.


Egy olcsó ágykeret normális matraccal, ágyneművel.


1 kis asztal minimum 2 szék.


Létra, felmosóvödör, rongyok tisztítószerek, valami legalább egy minimál szerszámosláda.

2020. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja a porszívót kihagytam
2020. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont így költöztünk be a házunkba, teljesen üres volt, bútorokra már nem maradt pénzünk. Minimális bútorok az élethez: egy ágy (nekem szivacs is elég lett volna, de kaptunk kölcsön imserőstöl), két asztal, az egyiken dolgoztunk, a másik konhyabútorként funkcionált, rezsó, vízmelegítő, kávéfőző, mosógép, két szék.
2020. szept. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát azt már csak meg tudod magad is állapítani, hogy mi az, amitől NEKED minimálisan élhető lesz egy lakás.
2020. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!