Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mekkora fizetéssel van esélye...

Mekkora fizetéssel van esélye egyedülálló fiatalnak hogy 45 éves kora elött saját ingatlanja legyen élhetö helyen?(szülöi segítség nincs)

Figyelt kérdés

Tehát tételezzük fel hogy az adott fiatal biorobot életet is felvállalja, 300 ezer nettóbol 200 at eltesz havonta, 200 ból 100at stb.


Tehát létfenntartását 100 ból kihozza szoba+rezsi+létminimum


Csak optimistán.


Az élhetö hely alatt pedig, ne legyen életveszélyes brazil soron. Illetve ne Ökörfülecskepusztáson legyen ingatlan ahova autó albérlet árat kell fizetni mert annyira messze van minden és kocsi fenntartàs mint megyeszékhelyen albérlet költségekben.



2020. aug. 17. 11:25
A kérdező szavazást indított:
Nettó 50 ezer megtakaritás havonta
Nettó 100 ezer megtakaritás havonta
Nettó 150 ezer megtakaritás havonta
Nettó 200 ezer megtakaritás havonta
Nettó 250 ezer megtakaritás havonta
Nettó 300 ezer megtakaritás havonta
Nettó 400 ezer megtakaritás havonta
Nettó 500 ezer megtakaritás havonta
Nettó 500+ ezer megtakaritás havonta
18 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha reálisak az igények, nem nagy házat, újépítésű lakást, stb. akar rögtön első lakásnak, és nem abban az álomban ringatja magát, hogy hitel nélkül elő akarja teremteni az egész összeget, akkor egy jó fizetéssel, vagy egy átlagos fizetéssel, ami mellett van lehetőség plusz munkára, plusz bevételre, akkor (saját tapasztalat alapján) kb. 8 év alatt sikerülhet.
2020. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%

A pénz csak az egyik tényező.

Sok más képesség is kell hozzá.

Lehet találni pl. nem használt ingatlant, amit rezsi és gondozás fejében használhat, vagy aminek a kertjében van egy kis melléképület, amit magának kialakít, és 4-ből 3 évszakot ott lakik, csak 4 hónapra kell bérelnie vagy a szüleihez hazamennie.

Ez sokkal kevésbé pénz, mint inkább világkép, szociális képességek, ügyesség és szorgalmasság kérdése, akár 5-600 000-ből is kijön tárgyakkal, felszereléssel együtt.

2020. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hiányolom az "átlag" illetve "jó" fizetés definicióját
2020. aug. 17. 11:36
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

Vagy lehet idősgondozással is ingatlanhoz jutni. A szomszédunkban egy idős bácsi van 110 nm-en egyedül, leszerződött egy fiatal testvérpárral, 20-25 körüliek. Bp. belváros.

Értéke lelakott állapotban is bőven 40 M fölött van.

Liftes, utcai - udvari polgári lakás.


Akár 4-5 idős embert is lehet egyszerre gondozni, és 10 éven belül így 4-5 ingatlanhoz jutni.

2020. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy kell neki állni, hogy lehetetlen. Én is azt gondoltam 20 évesen, amikor elkezdtem dolgozni, hogy sose lesz annyi pénzem :)

De lett, az önerőhöz, és hitel. Manapság szerintem nagyon irreális, hogy nem önerőben gondolkodnak a fiatalok, hanem azonnal a teljes vételáron. A lakáshitel nem ördögtől való. Nyilván nem 30 milliós házat kell venni, 20 millió hitellel. A szüleim is hitellel vettel lakást, én is, a legtöbb ismerősöm, barátom is. Mivel nem olyan körben nőttem fel, ahol lakást tudnának venni a szülők a gyerekeknek.

Szóval el kell kezdeni, aztán majd látod, hogy milyen lehetőségeid lesznek.

2020. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

2-es

Ejha és ha szépen kéri még a csalàd maradék ételét is megeheti?😂 ..

Csak nem te vagy a napi 500ftból kajál stb?


A szülök is kérnek rezsit meg kajapénzt,szóval 100 nál kevesebböl nm tul reális számolni, a nyomorult még ki sem mozdul meg semmi közösségi élet már az is túlzás

2020. aug. 17. 11:49
 7/17 A kérdező kommentje:

5-ös

Régen az állam garantálta a fizetett munkát,emberi jog volt a munka és a hiteltörlesztö fixen alacsony volt.


Nem a régi rendszerü már a hitel,itt halálos itelet egyik naprol masikra utcan lehetsz,régen én is felvettem volna

2020. aug. 17. 11:53
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

7: Mikor régen???? Nekem senki sem garantált fizetett munkát, és alacsony törlesztőt sem. Nem 70 éves vagyok én sem :D

Figyelj, ha te csak mindenbe belekötsz, és nem arra fordítod az energiád, hogy elkezd valahogy, akkor valóban sose lesz lakásod :D

De látom, ez nem is igazi kérdés volt, csak ürügy arra, hogy szidjuk a mai világot és visszasírjuk a szocializmust.

A hitel meg mindig kockázat. Ezért írtam, hogy nem 30 milliós házat kell felvenni 20 milliós hitellel.

2020. aug. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Te példáloztál hogy régen mindenki hitelböl vette,én felhivtam figyelmet hogy régen állam megvédett. Most meg élet munkája úszhat el egy hitellel más a kockázat. Régen 90 es évek elött értendö
2020. aug. 17. 12:02
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Leírtam, hogy a szüleim, és én is, és ismerőseim is. Én és a barátaim, ismerőseim, nem a '90-es évek előtt vettük, hiszen akkor még kisgyerekek voltunk.

De én innen lépek, te csak kötekedni akarsz. Nem is ez az első ilyen kérdésed, most már felismertelek.

2020. aug. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!