Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kevésbé ártalmas(abb)ak az...

Kevésbé ártalmas(abb)ak az egészségre a sztearinos gyertyák (mivel részben sztearint, és csupán részben tartalmaznak paraffint), mint a kizárólag csak paraffinos termékek?

Figyelt kérdés
Ha valaki kételkedne, millió angol/német nyelvű cikk található a neten, hogy a paraffinos gyertyák égése közben egészségre káros anyagok szabadulnak fel. Különféle szervezetek vizsgálták, sajnos a paraffin hátrányba kerül a faggyú, vagy méhviasz gyertyákkal szemben. Az érdekelne, hogy a csupán csak részben paraffint tartalmazó sztearinos gyertyák égése közben szabadulnak-e fel, vagy csak kevésbé távoznak az éterbe egészségkárosít(hat)ó anyagok?

2020. nov. 12. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ha valaki kételkedne, millió angol/német nyelvű cikk található a neten, hogy a paraffinos gyertyák égése közben egészségre káros anyagok szabadulnak fel"

Hagyd a konteót!

Ugyanennyi cikk, vagy a youtube-on milliónyi videó, vagy a google keresőben milliónyi találat van a "perpetuum mobile" kifejezésre. De ez ne tévesszen meg. Nincs örökmozgó!

A paraffinos gyertyából a széndioxid az egyetlen káros anyag, ami felszabadul, ha a láng nem huzatban ég...

2020. nov. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De ha (szerinted) millió cikk van összeesküvés elmélet címszó alatt a paraffin ellen és felejtsem el az összelm-eket, akkor ennyi erővel betűre ugyanezt elmondhatnád a paraffin-mérgezésre is, hogy mégis csak káros néhány felszabaduló anyag belőle, hiszen ez alapján millió cikk van arra is, hogy nem káros, ezeket is felejtsem el, hiszen ezek is csupán összelm-ek, nincs valóságalapjuk.


Remélem érted a logikát mire célzok ezzel. Nem azt vitatom, amit írtál (sőt, kívánom legyen igazad!), hanem csupán arra világítottam rá, hogy ennyi erővel ugyanezt az ellenkezőjére is elmondhatnánk.

2020. nov. 16. 12:05
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Értem amit mondasz.

Én kivételesen értek hozzá, mert vegyész vagyok. Kiképeztek rendesen, a többi természettudományból is. Nehéz megvezetni. Legalábbis azt gondolom magamról. Illetve az otthon adódó problémákat a természettudományos műveltségemmel meg tudom oldani.

Ha te nem értesz hozzá, kell választani valaki megbízható embert, akinek hiszel. Orvostudományi területen én például Szendi Gábort választottam - mert az orvosláshoz nem értek. Az ő cikkeiben ott van alul a közlemények linkje, amikre menet közben hivatkozik. Elolvasható tudományos folyóiratban. A képes női magazinok hivatkozás nélkül irkásznak össze vissza, azokat mellőzöm, még ha a kolléganőim mutogatnák is hivatkozási alapnak. Sokszor még a cikk szerzője sincs megnevezve. Gondolom szégyelli amit írt...

2020. nov. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!