Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Cserép vagy öntöttvas kályha?

Cserép vagy öntöttvas kályha?

Figyelt kérdés
2021. jan. 24. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Cserép. Tovább tartja a meleget. Szép bútordarabja a lakásnak.

Átalakítható gáz, vagy villanyfűtésre is. De én a fára esküszöm.

Évente elég 4-5 köbméter fa. Nagyobb méretű üveges ajtót építtettem bele, nagyon szép, megnyugtató látvány este, a fotelben ülve, egy pohár vörösbor és egy jó könyv mellett.

Két szobát fűtök vele egyszerre, mert a kályhát két szoba közé építtettem be. Az ajtaja a nappaliban van, a hátsó fala meg a hálószobámban, és pontosan olyan mértékben, egyenletesen fűti be.


Pontosan ilyen az enyém, mint a képen. Ezt másoltattam le, mikor csináltattam. 2010-ben építtettem, akkor 500 ezer Ft volt úgy, hogy

bontott kályhából kaptam meg a barátomtól a csempét ingyen.

.

[link]

2021. jan. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: a nappalim 34 nm, a hálószobám 24, és 3,70 magasak a szobák.

Tökéletesen befűti. Az előszobában is felfűti a falakat, mivel

az előszoba fal és a hálószobám, a nappali háromszögében építtettem fel.

Az előszoba falam 50 cm-es főfal, benne a kémény. Így az előszobámban is temperált hőmérséklet van.

2021. jan. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Öntöttvas jellegű mert a öntöttvas kályhát ma nem igazán találni ha meg van akkor arany áron .
2021. jan. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Cserép, azt felfűtöd, lezárod és egész nap adja a meleget.

Minden más kályhát, kandallót pakolgatni kell.

2021. jan. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Láttam kőkályhát is, az is úgy működik mint a cserép, hogy kb 2órát kell naponta fűteni.
2021. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!