Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » 165 cm-es tv-t fel lehet...

165 cm-es tv-t fel lehet szerelni 10 centis tégla válaszfalra tv tartó konzollal? Elbírja a súlyát?

Figyelt kérdés

2021. márc. 12. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mekkora az össz terhelés. Nagyobb terhelés esetén a fal túloldalára egy nagyobb felületű lapot szokás felerősíteni és a falon valamint ezen a lapon is átmenő hosszú csavarral történhet a felerősítés és akkor a csavarokra eső terhelés egyenletesen szétoszlik nagyobb felületre.
2021. márc. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tartó konzol függő :) amúgy ha átfúrod a falat, mondjuk 4 csavarral és alátéteket raksz rá kibírja. Láttam már gipszkartonon is rögzítve tartó konzolt, de ott fém lap volt a súlyeloszlásért felelős.
2021. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Simán bírnia kell. Nálunk konyhaszekrény van rajta.
2021. márc. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát elég nagy gond lenne, ha nem bírná...Kb nem mernék tovább az ingatlanban egy percet sem tölteni, mert félnék, összeomlik.
2021. márc. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem tudtam azért kérdeztem, de igen így már valósnak tűnik nekem, hogy elbírja.
2021. márc. 18. 09:03
 6/8 anonim ***** válasza:
El kell bírnia. Ha a válaszfal egyébkért tartófalként is funkcionál , akkor van rajta koszorú, ha nem és "csak" sima válaszfal, akkor is kötőanyaggal össze van "ragasztva" a tégla, bírnia kell. Egyébként egy 2,7m magas, 4 méter hosszú Porotherm NF 10cm téglafal habarccsal együtt kb 1 tonna .
2021. márc. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi. Nincs rajta köszorú.
2021. márc. 19. 12:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor is bírnia kéne. A legtöbb lakásban hasonló válaszfalak vannak.
2021. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!