Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hangszigetelő fal réteg...

Hangszigetelő fal réteg mennyire szűri ki a szomszéd zajait?

Figyelt kérdés
Hiába van tégla lakásunk sajnos a szomszéd fala és köztem nagyon vékony fal lehet hisz most mindennap szinte áthallatszik a hangos zene, a hangos beszélgetésük, bármit leejtenek este az is mintha nálam történt volna. Fiatal pár lehet, most itthon dolgoznak. Én sosem szóltam még egy itteni szomszédunknak sem mivel nem is volt rá ok de most ők napi szinten üvöltetik a zenéjüket ami nagyon átdübörög hozzám, néha hozzáhajolok a falhoz, ráteszem a fülem és mintha közvetlen ott lenne a zene forrás.Nem szeretnék nekik szólni, sőt én sem szeretnék rossz szomszéd lenni, én sosem hallgattam ennyire hangosan zenét mint ők. Ezért valaki felvettette a hangszigetelő falréteget, amit közvetelen arra a falamra tennék ahol áthallatszik a dübörgés. Mintha én is hallgatnám amit ő..Költözés nincs tervben és nem kivitelezhető most. Addig viszont megőrülök ha ez így megy napi szinten. Mennyire szokott bevállni ez a hangszigetelő falréteg ilyen esetekben? Nem érdekelne ha kisebb lenne a szoba, ha kiszűrné teljesen a szomszéd zajait. És kiket lehet megkérni ebben az esetben és kb mennyibe kerülne?

2021. ápr. 11. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ mennyire vezeti át az alapszerkezet a hangokat. Ezt így senki nem fogja tudni megmondani neked mennyire lesz hatásos. Minimum 10cm-es előtétfal kell dupla kartonnal, kőzetgyapot szigeteléssel az valamennyire működőképes, de ne várj csodákat.
2021. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csodákat nem is várok csak valamennyire kiszűrné a dübörgéseket.

Már az is előnyös lenne.

2021. ápr. 11. 17:27
 3/5 vantel ***** válasza:
57%
A leghatékonyabb a hangszigetelés és a szomszéddal beszélgetés,hogy téged zavar. Kettő együtt működni fog!
2021. ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30-70% között tudja kiszűrni, de milliárd faktortól függ hogy mennyire fogja végül letompítani. Optimális az lenne ha a szomszédnál is le lenne szigetelve mert akkor a szerkezet kevésbé viszi át a rezgéseket.
2021. ápr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ikerházban lakom, válaszfal is B30-as tégla. Szomszéd fele van gipszkarton előtétfal, fém profilvázon, akusztikus kengyelekkel a falhoz rögzítve, ez és amindenhol a profil alatt szivacs, mögötte 10 centi közetgyapottal. Elég jól megfogja a hangokat, csak a szomszéd kiscsaj nagyon hangos nevetését hallom néha.
2021. ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!