Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Első lakásomat, hogy rendezhet...

Első lakásomat, hogy rendezhetném majd be feng shui elvei szerint?

Figyelt kérdés

És nem csak az elrendezésben hanem ennek irányában keresnék lakást tehát hátha van erre is valami elv.

Milyen tájolásban lenne a legjobb a lakás, hova nézzenek az ablakok stb...

Milyen helyen válasszunk lakást pl.ott ne ahol több rossz emlék jön vissza hanem teljesen új helyre menjünk ilyesmiket.

Persze elsősorban a lakberendezésnél első lakásomat a feng shui szerint szeretném rendezni, hogy mégis harmonikussá varázsoljam az otthont.

Esetleg milyen színeket érdemes használni falakhoz amik jelentenek ezt azt mint Piros: szerencse és jólét, Zöld: kiegyensúlyozottság, béke és hogy melyik szobába érdemes ezt használni.

Bútor elrendezés chi áramlásához stb.

Dekorációk.

És olyat is amit nem írtam.

Minden tippet és ötletet elfogadok, de tényleg csak olyanoktól akik értenek is hozzá vagy jártasak benne.

Értelmetlen és fölösleges válaszokat természetesen ignorálok.



2021. júl. 4. 06:27
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Én csak egy időben kíváncsiskodtam, mi is az. Szerintem interneten te is sok anyagot találsz.

Pl. [link]

Tájolásnál elvileg az a tökéletes, ha délre néz a bejárat és valami víz van a közelben, a hátulja pedig északi hegyekre... jó feladat :) De az meg nem jó, ha rögtön átmegy a "chi" a bejárattól a szembe ablakig, meg az sem jó, ha bent reked, mert túl zegzugos.

Aztán a kiszemelt lakás alaprajzát - tájolással együtt - kell beszerezni, erre kell egy feng shui "térképet" rátenni jó irányban (pl. ha rárajzolod egy átlátszó dossziéra), hogy melyik helység hova fog esni. Tehát ebből jön, hogy valami négyzet alakúbb, de mindenképp kompakt, zárt alaprajzú lakás az ideális, mert ahol "lyuk" van (pl. L lakú beugró, lichthof), vagy csak kicsi területet fed le a többihez képest, az a feng shui szerint majd az életedben is problémaként jelenik meg. Példaként mondjuk a szülői háló ideális, ha a szerelem/házasság területre esik. Aztán mindegyik területhez köt azt hiszem színt, anyagokat, de az sem mindegy, hogy te - vagy a szobában lakó, a tárgyat használó - milyen típus. Lehet túlzásba is esni, van, és van, amivel tudsz trükközni, hogy kijavítsd az adott elrendezés hibáit.

2021. júl. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Ekkora baromsagot is reg hallottam, irigylem az embereket akiknek ennyire nincs mas problemajuk hogy fengcsu aramlasra optimalizaljak a lakasukat szabadidejukben. Mondjuk az is nagyban meglep hogy azok az emberek akik ebben hisznek vannak olyan szellemi szinten hogy kepesek sajat lakasra osszesporolni.
2021. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Múltkor vendégségben nyomtam egy sunyi fingot, hogy ne hallják a többiek és máris minden beállt a házban a fing sunyi szerint.
2021. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1.nagyon köszönöm a tartalmas válaszod! :)

sokat segítettél.

2021. júl. 4. 18:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze jöhetnek még normális válaszok.:)
2021. júl. 4. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!