Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan rendezhetném be a...

Hogyan rendezhetném be a szobámat máshogy?

Figyelt kérdés

Angol nyelvű fórumokon már kérdeztem:

Van egy szobám, ami elég kicsi és pár bútor van csak, de valamiért sehogy sem tetszik az elrendezés. Van egy TV, alatta egy állvány, egy ágy, és egy fiókos szekrény meg egy pc asztal. Ilyen volt: [link] Feliratok angolul vannak. Itt a fiókos szekrényre tettem a Tv-t, a tv állvány ment az ablak alá. Az ágy meg L alakban a falnak volt. Kevés helyem lett, ezért sem tetszett.


Ilyen lett: [link]

Az ágy az ablak alá került. Azt hittem jó lesz reggel a napsütésre kelni, madárcsicsergéssel, de valamiért annyira rossz érzés ott aludni. Nem tudom megmagyarázni, de furcsa érzésem van. A fiókos szekrény bekerült mellém, mert jobb ötletem nem volt. A tv és a pc pedig a szoba másik végében, de szembefényben. Max a tv elhelyezése tetszik, de a pc már nem, mert ha odaülök, leárnyékolom a billentyűt is. Egyedül max az tetszik, hogy több helyem lett. A fiókos szekrény nem lehet az ablakban, mert elég magas és nem tudom miatta kinyitni az ablakot. Radiátor helye is bezavar.


Nem szeretném az ágyat ajtóval szembe tenni, mert üvegajtóm van, és a lakás folyosójára néz, és zavar ha elmennek ott az emberek.

Nektek nincs ötletetek? Én már eléggé frusztrált vagyok.


2017. márc. 21. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A fiókos szekrény a gátja a rendezkedésnek?

Cseréld le egy kisebbre, vagy vágass le asztalossal belőle.

Így látatlanban nehéz egyéb tanácsot adni.

2017. márc. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A jobb alsó sarokba forgatnám be az ágyat,szembe a mostani tv-vel. Úgy mint az első képen csak betolva a sarokba.
2017. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legideálisabb az lenne, ha az ajtó mellé férne be az ágyad (másik ágy, ha L alakú, ennek tükörképe), így nem téged látnak az ajtón keresztül, de te belátod az egész szobát és ki az ablakon is. A tv és pc a baloldali falra kerülne, egyrészt így látod az ágyadból, mint egy kanapéról, másrészt az asztalra is balról kapnád a fényt, így nem árnyékolsz magadnak és nem tükröződik az ablak a képernyőben (ezért rossz, ha az ablakkal szemben vannak, mint most).

[link]

Ha marad az ágyad, akkor csak az ablak alá tudod rakni vagy belóg és kerülgetned kell.

Ha marad az ablak alatt, rakhatsz az ajtóra függönyt (vitrázs vagy póriasabban rajzszög megoldással) vagy szebben bematricázhatod opálosra (átlátszó öntapadós tapéta) az üvegajtót és akkor már nem látnak be. A PC/TV pedig falat cserélhet a szekrénnyel és kevésbé lesz zavaró a tükröződés és beárnyékolás.

2017. márc. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

a poén az, hogy mindkettő megoldáson vacilálok:)


2. igen az az 1. számú ötletem most, csak annyi hogy a radiátor az 23 centi mélységű. engem nem zavar ha marad kis hely a fal és ágy mögött. Az ágy alapból rossz, utálom, idővel lecserélem.


3. az ágy eredetileg úgy volt, ashogy a mostani kpre összevágtad. Csak gyorsan dobtam össze app-al a dolgokat. Igen ez a második ami eszemben van. Az egyetlen baj, hogy ha egymás mellé teszem a 3 bútorom, akkor nem sok hely marad a kinyitni az ajtót. nem akar bele bútorba habár. Az még eszemben van, hogy amit linkeltél kép, az alapján a jobb alsó sarokba rakom a gépem. Pont elférne.

2017. márc. 22. 10:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Igaziból ez a méretű szoba nem kicsi egyáltalán, 12m2 egy nagyon frankó méret, az hittem tényleg valami lyukról van szó. Csak hát nagyon szar helyen van a radiátor meg nem jók ide a bútorok. Az ilyen ágy katasztrófa egy ilyen szobában. Szóval nem sok lehetőséged van sajnos, szarból nem lehet várat építeni.
2017. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!