Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen matracot válasszak?

Milyen matracot válasszak?

Figyelt kérdés
Ti milyen matracot ajánlanátok? Semmit nem tudok, hogy mire kell figyelni matracválasztáskor és mit érdemes megvenni. Az IKEA-s matracokkal szemezgettem leginkább az áruk miatt de mivel nem gyakran járok Pestre így nem tudom kipróbálni őket. Válaszokat köszönöm!

2021. aug. 18. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Én erről az IKEA-s [link] a matracról tudok véleményt mondani.

4 éve vettem, kb 2 hónapja ment tropára. Eltört benne néhány rugó ami átszúrta a felső borítást (meg a hátsómat is reggelre). Plusz az egész eldeformálódott magyarán ki lett feküdve.

Ha meglenne a számla kíváncsi lennék tudnám e érvényesíteni azt a 25 év garanciát amit az IKEA annyira reklámozott ennél a matracnál.

Szóval én az IKEA matracokat nagyon nem ajánlom.

Most egy Pentele Nivo matracot vettem, remélem ez tovább bírja. Amire nem árt figyelni (már én is figyeltem) hogy érdemes olyat venni aminek levehető és mosható a huzatja.

Nyilván ezek drágább kategóriák közé tartoznak, de nagyon nagy előny ha kitudod mosni a véletlen ágyba borított üdítőfoltot a levehető huzatból, és nem kell éveken át nézned.

2021. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

"Amire nem árt figyelni (már én is figyeltem) hogy érdemes olyat venni aminek levehető és mosható a huzatja.


Nyilván ezek drágább kategóriák közé tartoznak, de nagyon nagy előny ha kitudod mosni a véletlen ágyba borított üdítőfoltot a levehető huzatból, és nem kell éveken át nézned."


Vagy simán venni egy "utángyárott" matrachuzatot, és ráhúzni ugyanúgy mint a lepedőt.

2021. aug. 19. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Matrac szaküzletbe keress. A hideghabnál a sűrűség adja az élettartamot. Ez 33-35kg/m3 legyen legalább. Ne a marketing szöveget nézd. A hideghabok ponttugalmasak, vagyis ortopédikus jellegűek.

A vastag memóriahab réteg nyáron meleg tud lenni. A keménységnek nincs mértéke, ezért próbálni kell mindig a matracokat.

2021. aug. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha rafekszel,tamassza ki a derekad.

A szivacs tud ilyet 5-10 cm memoriahabbal a tetejen.


Proba nelkul ne vegyel matracot.

Rugosat semmikepp.

2021. aug. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Memóriahab nélkül is megfelelő. Mivel nem szivacs, hanem hideghab minden matrac.
2021. aug. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!