Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Megéri a kollégiumba új...

Megéri a kollégiumba új matracot venni?

Figyelt kérdés

(bocsi, ha rossz kategória)

Augusztus végén költöztem be egy tipikus budapesti egyetemi kollégiumba. A berendezés nyilván nem a legmodernebb, de ezzel nincsen problémám, az egyedüli, ami nagyon zavar, az a kényelmetlen matrac.

Elég vékony, süppedős szivacsos matrac van, amin nem bírok aludni, fáj tőle a hátam (egyébként is van egy komolyabb gerincferdülésem). Mások is panaszkodtak rá, voltak akik vettek új matracot. Viszont elnézve az árakat nem tudom megéri-e, főleg úgy, hogy elég nagy bizonytalanság van azt illetően, hogy a járvány miatt hazaküldenek-e a kollégiumból később az ősz folyamán (akkor nem tudom hogyan vihetném haza és itthon hol tárolnám). Illetve jövőre lehetséges, hogy átköltözöm máshova, ahol nem tudom kelleni fog-e.

Szívesen fogadok bármilyen tippet mivel lehet kényelmesebbé tenni a matracot, vagy hol tudok viszonylag "diákbarát" áron elfogadhatót venni.



2021. szept. 9. 11:29
 1/5 anonim válasza:
100%

Tudsz aludni, pihenni ezen a matracon? Nem.

Ha költözni kell, vagy nem kell már, majd eladod az újat.


Ha megteheted, szerintem megéri a befektetés, hiszen kipihentebb leszel.

Esetleg egy kemény (mondjuk kókuszrost) fedőmatrac? Mégsem olyan drága, mint egy teljes matrac, mobilisabb is.

2021. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
En egy fedomatracot vennek, pl memoriahabosat, azt ha feltekered, konnyen tudod szallitani is, otthon pedig vagy berakod egy sarokba vagy hasznalod.
2021. szept. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A Jyskben voltam már fedőmatracot nézni, de az eladó azt mondta, hogy a túl puha matracon az nem segít, azt csak akkor éri meg venni, ha az alap matrac kemény, de puhábbat akarok.

2021. szept. 9. 16:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megéri, hiszen magadnak veszed. A tanulmányaidban is sokat számít az alvásminőség! Én egy ilyen tökegyszerű matracot használok, de még ez is jó: [link] Sajnos, ha vágatod se olcsóbb és azon huzat sincs. [link]
2021. szept. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még ingyér is találsz: [link] Csak itt meg kell oldani a szállítást. Az ikeás legalább szorosan fel van tekerve.
2021. szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!