Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ma már nem divat a nappaliba...

Ma már nem divat a nappaliba rendes szekrénysort rakni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, amibe pakolni is lehet. Mert a bútorboltokban csak ilyen vicc kategóriájú, pakolás szempontjából csak dísz, lapostévé tartó "vitrinkombinációkat" árulnak. Vagy a másik, a nagy monstrum gardróbszekrény. Ami szerintem nem pont nappaliba való. Jól látom, hogy a kettő közötti klasszikus szekrénysorok újonnan eltűntek? Mi ennek az oka?
2021. okt. 28. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem divat. A nappaliba max. könyvesszekrényt szoktak rakni, a hálóba meg gardróbszekrényt, a folyosókra meg beépítettet. De asztalossal csináltathatsz vagy vegyél egy retró darabot és pofozd ki modernre némi festékkel és fogantyúcserével.
2021. okt. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz "klasszikus szekrénysor" alatt?


Csak mert amiket én láttam régi bútorok azok is vitrin kombinációkból meg gardróbszekrényből álltak, megspékelve nyitott könyvespolcokkal.


De itt például elég vegyes a felhozatal:

[link]

2021. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Eltűntek, ma már kevesen akarják tárolónak használni a nappalit. Könyvespolcokat viszont lehet venni kb. bárhol.
2021. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is oreges,elavult. Gardrobba pakolunk,eloszoba szekreny,vagy komód.
2021. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni még. Ódivatúbb boltokban keresgélj, van ezekből modern színű is, csak nem hiszem hogy túl nagy kereslet lenne rá, ezért a legtöbb helyen nem kapni.
2021. okt. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, ilyesmire gondolok, mint amit a #2-es linkelt. Kár hogy ez az ország túlsó végében van. :(

Hát nem tudom, de én 2021-ben több mázsás porfogókat nem szeretnék a nappalimban tartani, mikor már szinte minden elektronikusan elérhető. Van 5-6 polcnyi könyvünk, amit kidobni nem fogok, de bővítani sem szeretném a papír alapú gyűjteményt. Így is bőven elég helyet foglalnak.

2021. okt. 28. 13:30
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk innentől értelmét veszíti a kérdés, mert tulajdonképpen kilőttél mindent ami régen a nappaliban volt. Gardróbot nem akarsz, könyvespolcot nem akarsz, innentől marad a dísz vitrin.


Amúgy tulajdonképpen a "rendes szekrénysorok" soha nem klasszikus nappali részei voltak, hanem sokkal inkább a lakó szobák része. Pont ezért voltak univerzálisak, polcokkal, vitrinekkel, gardróbbal, fiókokkal, majd később egyre nagyobb TV-s helyekkel kialakítva.


Alapból átlag családokban nem is igazán van klasszikus nappali, mint közösségi tér, mindamellett, hogy az igény megvolt rá.


Akár panellakások, akár a klasszikus Kádár kocka legnagyobb hiányossága a nappali mint helyiség hiánya. Tulajdonképpen csak szobákból, "lakó" szobákból áll a lakás és nincs egy tér ahol például vendéget lehet fogadni. Ami nappalinak van kinevezve az sokkal inkább "multifunkcionális" szoba.


Plusz régen is csak arra volt jó a szekrénysor, hogy a sok felesleges giccses kacatot tárolják rajta a népek.

2021. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem divat mar.

Egy uj hazban inkabb gardrob szobat alakitanak ki es ott tarolnak mindent.

A nappaliban van egy tv szekreny, kanape, fotel es kozepen egy kis asztal.

Lattam olyan hazat is ahol volt a nappaliban szekrenysor de nem divat mar.

2021. okt. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szekrénysor? Milyen szekrényekkel? Ruhás-szekrény? A ruha a gardróbban van. Tálaló szekrény? Az meg az étkezőben. Könyves szekrény? Az a dolgozó szobámban van. Vitrin a nippeknek? Na ez ment ki a divatból, a porcelán figura. Mondjuk én még egy-két Capodimonte figurát kitettem egy két komódra, de nem a nappaliban. Szóval nincs szekrénysor a nappaliban.

De ha ilyenre vágysz, a régiek közül még a Warrings-ot lehet néha kapni, és az a következő 100 évet is ki fogja bírni, mert rendesen megcsinálták - nem az a mai bútorlap minőség...

[link]

2021. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
De ha nincs könyved, akkor mit akarsz tárolni a nappaliban?
2021. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!