Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Klóros víz, tiszta víz?

Klóros víz, tiszta víz?

Figyelt kérdés
Ha engedek egy pohár vizet falun akkor miért van tele klórral még percekig? Itthon városban mindig teljesen áttetsző.. Talán mással fertőtlenítik?
2010. szept. 8. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:

bp-en lakom, nálunk időszakonként változó, h mennyi klór van a vízben. néha nagyon zavaros, szinte fehér, másszor meg átlátszó.

mondjuk csapvizet én max főzésre és mosogatásra használok, inni nem szoktam. persze, ha nincs más, akkor nem derogál, de leginkább ásványvizet kortyolok, az íze is jobb.

2010. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én Veszprémben lakok de 1-2 éve olyan mintha egyáltalán nem lenne benn.. Mondjuk azt mondják, hogy itt jó minőségű a csapvíz..
2010. szept. 8. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
A klórmennyiséget nem hasraütéssel állapítják meg minél inkább fertőzött bakteriológiailag annál több klór kell bele.A klór távolítható el legkönnyebben a vízből 40 fok fölé melegítve nagyon rövid idő alatt eltávozik.És úgy kell klórozni hogy a vezeték legtávolabbi pontján még legyen hatás.
2010. szept. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én falun lakom, itt teljesen rendben van a víz, nem is veszünk ásványvizet.
2010. szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ásványvíz elősegíti a vesekő kialakulását (orvostól tudom). Én maradok a csapvíznél. Nálunk mindig jó.
2010. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt is tele van, még kerületenként is változó. Nálunk egész tiszta, a pároméknál is, az 5.kerben fehér is jött a csapból, csakúgy, mint a 9.ker-ben.

Én nem is iszom csapvizet, csak ásványvizet.

2010. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!