Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Műszálas, vagyis nem igazi...

Műszálas, vagyis nem igazi "gyapjú" takarót keresek, hotalálok ilyet?

Figyelt kérdés
Kaptam egy takarót, kinézetre olyan, mint a gyapjú takarók, de mosógépben simán mosható, nyilvánvalóan műszálas, vagy legalábbis valami keverék. Így nagyon könnyen kezelhető, viszont fantasztikusan meleg, és nagyon jó belebújni. Szóval hamis gyapjú takarót keresek! :) Hol vehetnék ilyet?

#gyapjútakaró #műszálas kevert gyapjú #hamis gyapjú
2022. jan. 28. 08:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%

Nekem igazi, 100%-os gyapjú takaróim és párnáim vannak és ahogy írod, "...simán bírja a mosást Persze kímélő programmal, gyapjú mosószerrel."


Lehet, hogy a tiéd is igazi. Nincs rajta címke? (márka, összetétel, tisztítás)

2022. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

A kínaiak szoktak ilyen gyapjú hatású mikroszálas plédeket árulni:


[link]

2022. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, ezt már linkelték!
2022. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
10: hát műszál sose lesz olyan robosztus, mint egy valódi gyapjú termék!
2022. jan. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nincs rajta semmi cimkke. Most kipróbáltam, meggyújtottam belőle néhány szálat, kétlem, hogy igazi, talán egy kevés gyapjú lehet benne. Mégis nagyon hasonló érzést nyújt. Azért nem annyira súlyos, mint egy 100% gyapjú takaró, de a műszálas, gyapjú hatású plédektől sokkal vastagabb, masszívabb. És a te gyapjúd milyen márkájú, hogy mosható? A fiam baba korában kapott gyapjú takarót, azt is kimostam, de az azért összefilceseddet. Nem lett baja, de azért nem maradt olyan puha, összetömörödött.
2022. jan. 28. 11:40
 16/24 A kérdező kommentje:
cimke
2022. jan. 28. 11:41
 17/24 anonim ***** válasza:
48%

#15

Kérdező!

11-es vagyok


Ilyen a takaróm (még mintára is) és ilyen a hozzávaló párna is. IMÁDOM!

Az enyém már régi, (15 éves) eléggé el van vékonyodva, de csak ilyenre fogom lecserélni.

TISZTÍTÁSA:

A termék gyapjú-mosószer, vagy lanolin tartalmú sampon használatával, hideg vízzel, kézzel mosható

[link]

Van nagyobb méretben is.

2022. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) És mosógépben mosod? Vagy kézzel? Mert az igazi gyapjú úgy megszívja magát vízzel, hogy a mosógépnek szerintem meggyűlne vele a baja...
2022. jan. 28. 12:00
 19/24 anonim ***** válasza:

#18

Bevallom, mosógépben mosom,gyapjú programon. De valójában csak lustaságból, mert számomra is hihetetlen módon kézzel mosni sem volt nehéz.

Egy véleményt találtam róla, ami sok helyen megegyezik a tiéddel("Aki még nem használt gyapjú-termékeket, meg kell szoknia, hogy van egy nagyon enyhe, szúrós érzése, amit én kifejezetten kedvelek, ezen kívül kicsit nehezebb, mint egy általános pokróc."


"K.Csaba

2021. 06. 03. 13:58


Nagyon meg vagyok elégedve az Albakomfort munkájával és hozzáállásával.

Kb. másfél hónapja rendeltem a képen látható kétoldalas mintás gyapjútakarót ajándékba, de mivel már egy-két órányi használat után is rendkívül meleg volt, ezért kértem, hogy ráfizetéssel cseréljék ki két db., egyoldalas mintás gyapjútakaróra, amelynek a másik oldala pamut, és amelynek a pamut-mintáját én választhattam ki. Ez már tökéletesen megfelelő, másfél hónap használat után csak jókat tudok mondani róla. Rendszerint a gyapjú oldalával takarózom, mert jól szellőzik és kiegyensúlyozott a hőtartása, legfeljebb csak nyárias melegben fogom használni a pamut oldalát. Aki még nem használt gyapjú-termékeket, meg kell szoknia, hogy van egy nagyon enyhe, szúrós érzése, amit én kifejezetten kedvelek, ezen kívül kicsit nehezebb, mint egy általános pokróc. Azt viszont elmondhatom, hogy érdekes módon sokkal pihentebben alszom ki magam, mint korábban. Mivel a képen is látható minta nagyon szép, ezért napközben az ágyat ezzel az oldalával felfelé takarom le, így a gyapjú természetes szellőzése is biztosítva van. Összefoglalva, egyáltalán nem bántam meg, hogy magamnak is vásároltam egyet, hosszú évekig ki fog szolgálni."

2022. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, akkor lehet, hogy végül én is gyapjút választok, és kivételesen épp azért fogok drukkolni, hogy egy kicsit vágjanak át, és legyen benne műszál is! :D
2022. jan. 28. 13:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!