Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Honnan tudom hogy elég világos...

Honnan tudom hogy elég világos lesz-e a lámpa?

Figyelt kérdés
A konyhai heslyég elég sötét ezért szeretnék oda egy lámpát. Nem tudom hogy az előző milyen volt mert most vettük a házat és nem volt ott lámpa. Szóval a kérdés az lenne hogy van e valami módja annak hogy megtudjam be-e tudja világítani az adott lámpa a konyhát. A konyha durván 10-12 négyzetméter és kB 2,40 a belmagasság(nem tudom hogy ez számít-e)

2022. ápr. 30. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:

A lámpa fénye kissé csalóka, mert nem csupán a fényerőssége (lumen) számít, hanem az is, hogy milyen színvilág uralkodik (sötét (barna) bútorok vagy világos (pl. fehér) tükrösen visszaverő csempe). A sötét és nem csillogó / türkös felületek nem verik vissza kellő mértékben a fényt, ezért nagyobb összfényerősség (saját szó) szükséges a sötét helyiségekbe. Vannak weboldalak, amiken szerepelnek átlagos értékek, de nem ellenőriztem le őket, hogy stimelnek-e. Ez az írás anno értékesnek tűnt nekem: [link]


Én személy szerint különösen éheztem a fényre, mert teljesen sötét szobában voltam, alig jött be fény az ablakon, mert ha több fény engedek be, akkor beláthatnak, amit nem szerettem volna. Nekem nem bántja a szememet a 4000k-es vakítóan fehér LED izzó, ezért én abból szereztem be, sőt mivel a plafonon csak 1 foglalat volt, ezért egy ilyet is beszereztem: [link] És emellé 2500+ lumen erősségű LED izzókat.

Két hasznos linket még beszúrok: [link]

[link] És létezik E27-ből E14-re átalakító is.


Konyhánál még az is problémás, hogyha vannak kitüremkedések, akkor mögöttük sötét lesz a tér, ami zavaró lehet.


Egyébként tartalék LED izzó sem árt, mert bármi történhet velük, noha az élettartalmuk igen hosszú. Tehát megéri túlvásárolni magadat.

2022. ápr. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, eszembe se jutott volna hogy a fény visszaverést is vegyem számításba. Nekem az a baj hogy a konyhán kicsi az ablak de nem is raknék nagyobbat mert sarki ház és az, utcára néz. Szimpla fehér falak lesznek, a burkolat pedig fa mintás és a konyha bútor is
2022. ápr. 30. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Az "alacsonyabb" belmagasság miatt hiába veszel nagy fényerőségű lámpát, nagy eséllyel foltos lesz a megvilágítás, két lámpára volna szükség, kiváltképp ha ezt a 10m2-t nem egy közel négyzet alakú helyiségként kell elképzelni, hanem téglalap alakú helyiségként. Mindenesetre 1500-1600 lument ajánlanék legalább, ha sötét helyiség és ez ízlés/megszokás kérdése, de az un. természetes fehér fény szerintem jobban illik a konyhákba, ami 4000-4500K között van! Érdemes volna a konyhapult fölé (annak teljes hosszában) egy LED-szalagot még felszerelni, hogy a konyhapultot jobban megvilágítsd, s ha ott dolgozol, akkor igazából az a fény számít, ebben az esetben is a természetes fehér fény adja vissza jól a színeket, így azt érdemes alkalmazni.

Ezt egy villanyszerelő megoldja neked, semmi más nem kell, minthogy valahová betudja kötni a led-szalag tápegységét és LED-profilba szerelhető kapcsoló is létezik, azaz megoldható azt, hogy a pult alól a profilt megérintve kapcsold fel ezt a lámpát, sőt ebből van fényerőszabályzós kapcsoló is, így érdemes erős fényű led-szalagot vásárolni és így majd eldöntöd mekkora fényre van szükséged a pultnál, egyszer beállítod, megjegyzi.

2022. máj. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen téglalap alakú a konyha (2,65x4m) és a konyha pult alá mindenképp szeretnénk miis led szalagot annak a helyét ki is alakítottuk már. Köszönöm szépen a segítségeket!
2022. máj. 1. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem, ha esetleg nincs még kifestve, akkor csinálj két lámpakiállást.
2022. máj. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!