Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lesz a növényekkel ha...

Mi lesz a növényekkel ha folyamatosan kapnak fényt?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lettem, és gondoltam megkérdezem. Próbáltam rákeresni, de nem igazán találtam.


Szóval, ha pl. nappal természetes fényt kapnak, és este mesterségeset, akkor lehet valami bajuk, vagy esetleg jobban fejlődnek majd?


Mennyire számít ez? Nincs szükségük pihenésre?


Válaszokat előre is köszönöm mindenkinek.



2020. ápr. 21. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván rengeteg mindentől függ, a kérdés szempontjából a "növények", mint kategória sem biztos hogy megállja a helyét.


De egy nagyon általános válasz hogy ha folyamatosan fényt kapnak akkor a növekedés fázisban vannak tartva és nem virágoznak, csak nőnek.

2020. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ melyik növény. Vannak hosszú és rövidnappalosak. De általában van szükségük valamennyi sötétre, mert csak úgy tudnak fotoszintetizálni.
2020. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak olyan helyek a földön, ahol fél évig kapnak fényt, aztán fél évig szinte semmit. De ehhez adaptálódniuk kellett, szóval pl. egy egyenlítői növénynek hosszú távon valószínűleg nem tenne jót.


Érdekes módon a kannabisz megvilágítási ciklusáról találtam egy komolyabb cikket. (?? :))

Nem idézek belőle, mert az egész cikk érdekes.

[link]

2020. ápr. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!