Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy jobb franciaágyba venni...

Hogy jobb franciaágyba venni a matracot külön vagy egybe?

Figyelt kérdés
Tehát pl egy 160as franciaágyba, egyben legyen a matrac inkább vagy külön két 80 cmes?
2022. máj. 4. 10:31
A kérdező szavazást indított:
Egybe 160 cm matrac
Külön két 80 cmes matrac
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez leginkább attól függ, hogy eltér-e a kettőtök igénye. Ha valamelyikőtök a keményebb/puhább matracot szereti, mint a másik, akkor egyértelműen a két matrac jobb választás.

Ha ilyen nincs, akkor szerintem mindegy. Az szerintem nem túl reális, hogy vesztek két ugyanolyan matracot és az egyik előbb megy tönkre, így elég lenne csak azt cserélni.

2022. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Manapság már nem árulnak epedarugós matracot, így ha nem eltérő keménységű matracon szerettek aludni, akkor egyszerűbb egyben venni. Régen a rugósok voltak olyanok, hogy bárhol mozdultál az ágyon, berugóztatta az egészet, így ha az egyik fél sokat mocorgott álmában, azzal felébreszhette a másikat.
2022. máj. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Pár hete is írtam vkinek... Külön matrac, és lehet hozzá kapni ilyen kiegyenlítő áthidalót, hogy ne érezzétek az "árkot" a kettő között.

pl. Ikeában is van, de itt is:

[link]


Kezelni is könnyebb a két külön matracot, a huzat mosása is egyszerűbb, és persze azt is könnyebb megoldani, hogy valamelyikőtök puhább v. keményebb matracot szeret.

2022. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Mindkettőnek van előnye, de hátránya is:

Az egybematrac

- előnye az, hogy középen, hosszában nincs bemélyedés a két matrac között.


- hátránya, hogy ha alul is raktározhatsz valamit, és fel akarod hajtani, akkor kettőt kell egyszerre felemelned,

- az egybelepedőt nem mindegyok mosógép bírja, mert nehezebb a megengedettnél,

gyötrelmesebb a megszárítása is a dupla lepedőnek,

- idősebbeknek nehezebb a lepedő felhúzása, ha az is egyben van, de ez fennáll a kettősnél is, mert középen nehezebb alágyúrni a lepedőt.

Mások biztosan másként is láthatják.


A két matracnál ugyanez, de fordítva.

Gondold át. Ha fiatal vagy, nem lehet probléma az hátránya.

2022. máj. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
160-as ágyunkba mindig is két külön matracot vettem. Elég sok olyan helyen jártunk az évek során (szállodák, panziók, apartmanok), ahol problémát okozott az egy nagy matrac miatt az, hogy ha egyikünk vett egy mélyebb levegőt, akkor a másik alatt is hullámzott az ágy. Nagyon kellemetlen. Azonkívül sokkal könnyebb kezelni a két külön matracot (forgatni pl., amelyik olyan - aki már próbálta, az tudja, hogy meglepően nagy súlyuk van). Egy rendes fekvőbetétvédővel egyáltalán nem érezni, hol ér véget az egyik és hol kezdődik a másik.
2022. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érdemes külön matracot venni, ha egyikőtöknek puha kell a másiknak kemény.
2022. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyben. Nekünk mindig egy nagy volt. Utálom szállodákban, ahol két külön matrac van. De nekem még egyedül is kényelmetlen, ha félbe van vágva az ágy.
2022. máj. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két külön martac van, pedig egyedül alszom rajta, kettő közt meg van matracék. Mivel amúgyis időnként forgatni kell, így a jelenlegi felhasználásom mellett is több a variáció, és bőven van ideje pihenni a matracnak. Egyébként megsúgom, hogy pont a két matrac találkozásánál, a matracéken a legjobb a szex, mert ott eleve nálam van egy merevítés is az ágykereten, meg keményebb, és nem rugózik úgy be mint a rendes fekvő részen, ahogy ott az ágyrács. Persze ez utóbbiból is kettő van.
2022. máj. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!