Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Igaz, hogy a memória szivacsok...

Igaz, hogy a memória szivacsok nem olyan jók mert nem szellőznek jól, bele tudsz fülledni könnyen nyáron a nagy melegben, ezért jobb matracok a zsákrugós matracok?

Figyelt kérdés
2022. máj. 5. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a memóriahabba szó szerint belrohadsz. Mi inkább megfordítottuk a matracot, azóta a nem memóriás felét használjuk.
2022. máj. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Zsákrugósból is van memory-s, meg szivacsból is van nem memory-s, a kettő független dolog
2022. máj. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Az egész matracot nem csinálják ebből a habból, nekem is csak 2 centi van rajta, és igen meleg tud lenni, de nem olyan vészesen.
2022. máj. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Jó pár memória habos párna és fedőmatrac után rájöttem, hogy nagyon szar. Legszívesebben tűzre vetném az összeset. Semmit nem támaszt alá, olyan nyakfájást kaptam, hogy sose múlik el. Arról nem is beszélve, hogy húsz fok felett belerohad az ember.

A memória habos cipők szintúgy a halálom: fájó boka, büdös láb! Ki találta ezt ki???!

2022. máj. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
#4: mert igazából a memóriahab semmit nem támaszt alá. Csak passzívan "körbefolyik" mindent amit ráteszel.
2022. máj. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A normális memória habos matraccal nincsenek nyak, derék egyéb fájdalmak reggelente. Tudom mert 8 éve ilyet használok. Bár 2 éve kapott új memória hab réteget és az alatta lévő szivacsot cserélte kárpitos. Azóta is tökéletesen tart még jobb is lett mint előtte volt.

Ez a művelet ~60000 ft volt a 2 matracra, míg egy ugyan ilyne kategóriájú új matrac 120-140000 ft/db áron van.

Rétegrendje alulról az alvófelület felé: szivacs-kókusz-szivacs-kókusz-szivacs memória hab. Összesen 24 cm vastag.

Jól szellőzik, nyáron is betakarózva alszok, és nem izzadok bele. Évente kimosom a huzatot rajt.

Sőt ha egész nap ki se mászok az ágyból akkor sem fáj semmim, nem zsibbad el stb.


Az utólagos memóriahab a matracra rátéve tényleg nem jó semmire!

2022. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6+

5 cm a memória hab rétege

2022. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4!

Mert nem a gagyit kell megvenni! Próbáld ki esetleg az Asics-ot, alapvetően futó cipő, de van belőle terepre és utcára való is.

Kicsit több mint 4 éve ilyeneket használok általában gore-tex verziókat, mert munka közben gyakran kell nedves fűben, vagy kisebb vízben sétálnom (néha bokáig gázolok benne).

Pille súlyú egy airmaxhoz képest, napi 20-25000 lépést minden probléma nélkül lesétálok benne, és nem fáj a lábam vagy a bokám, derekam stb.

A gyorsabban lépek és vékony zokni van rajtam akkor érzem hogy átfúj a szellő a talpam alatt. Tehát nem izzad bele a lábam, az is tény hogy 80% pamut tartalom alatt nem veszek zoknit.

Ami érdekes, hogy én télen-nyáron használom, nincs is téli cipőm és télen sem fázik benne a lábam. A havas lesz le kell kotorni róla, mert lehűti a hó a lábfejemet, de -10°C-ban éjjel utoljára kb 4 órát voltam kint és nem fázott a lábam.

Most ilyenem van:

[link]

2022. máj. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Asics futócipő egy éves használata után kaptam olyan talpi bőnye gyulladást, hogy egy hétig lábra se tudtam állni. Használtam skechers cipőt is, munkába, sétához, de annál is kiújult. Igazából a Saucony vált be.

Nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek jön be a memoryhab, és akinél már nem jött be, úgyse meggyőzhető.

2022. máj. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Cubina ***** válasza:

Én egy 3x10 centis, csak memóriahabból álló matracot tettem egymásra, így 30 cm natúr memóriahabom van.

Az üzletekben csak olyan találtam, hogy maximum 5 centi memória és a többi szivacs, Az semmit se ér, a süppedést sem éreztem.

Imádom, amikor messziről rávetem magam és nem fáj semmim, nem pattanok vissza, mint egy rugós vagy sima matracról. A régieknél állandóan fájt a hátam, fájt a mellem, fájtak a testrészeim, mert egy sima szivacsnak csak a tetején lehet feküdni, nekem nagyon fájdalmas volt, főleg ha keményebb volt.

Így meg pont annyira süppedek be, hogy nem fáj semmim.

Az ágyból kikelésnél kicsit nehéz a süppedésből kiugrani és kicsit meleg is nyáron, de 25 fok felett egyébként is mindig megy a ventilátor az ágy mellett. Télen viszont nagyon jó a melegsége miatt.

Időseknek nem ajánlott, mert erőfeszítésbe kerülne felállni róla.

Sokan gyűlölik, sokan szeretik, ki mit preferál. Barátaimnak sincs memóriás matracuk, szeretik a sima, kemény habszivacsot.

A volt férjem például egy lefektetett bejárati ajtón aludt, amin csak egy lepedő volt, ő azt tartotta a legjobb matracnak. :)

Én ráfeküdtem próbából, és 5 perc múlva minden tagom fájt.

2022. máj. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!