Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerinted fontos a lakberendez...

Szerinted fontos a lakberendezés? Hogy stílusos legyen, színben passzoljon a bútor a falhoz, függönyök, stb?

Figyelt kérdés

A legtöbb helyen borzasztó ronda lakásokat látok, barna bútor, szürke kanapé, sárga falak, hozzá örökölt ezeréves padlószőnyeg, kiráz a hideg is, olyan csúnya.


Ha mar úgyis bútorokat vesz az ember, miért ennyire elütő darabokat választ?



2022. nov. 7. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
igen.
2022. nov. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontos a harmónia és hogy minden passzoljon, igen. Én nem szoktam túl sok színt választani, 2-3 szín uralja a tereket általában.
2022. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a praktikum az első, de ha már költeni kell bútorokra, berendezési tárgyakra, akkor legyen számomra kellemes az összhatás. Én szeretem a színeket. A szobáim fala napsárga, a konyha és a fürdő fehér. A bútorok színesek, a komor színek nyomasztanak.

Az a fontos, hogy jól érezze benne magát, aki lakja. Ebből a szempontból irreleváns, hogy nekem tetszik-e az, amiben nem nekem kell benne élni.

2022. nov. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Egyik oldalról ott van a nagy álmom, hogy legyen egy lakásom amit saját ízlésem szerint szépen berendezek és milyen jó otthonos lesz.


Másik oldalról meg ott a rideg valóság, van egy panellakásom, de utálom, mert a körülöttem lakók és környezet miatt élhetetlen, így nyilván nem is az a célom, hogy beleöljem valamibe minden pénzem, ami alapból szar.


Meg hát ott van pénz kérdése is, lehet szépet, jót de az általában rohadt drága, aztán mindig akad valami ismerősöktől, rokonoktól ami már nem kell így szépen kialakul a berendezés.

2022. nov. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A bútoroknak nem csak a színük fontos, hanem a design-juk is! Ha az ember bútort vásárol, akkor úgy válogasson, hogy milyen kinézetűt tud otthonra elképzelni, amivel tényleg jól érzi magát, otthonos lesz számára a lakás, és ne a harmónia vagy mások megítélése után menjen! Persze egy jó ízlésű ember ad a harmóniára, de nem olyan aprólékosan, hogy egy mások számára észrevétlen eltérés miatt legyen tétova!

A barna - persze árnyalattól is függ, de én például szeretem, a fa természetességét adja vissza, a szürke viszont szerintem se annyira jó, kissé rideg, zord, egyhangú, legalábbis minta nélkül tutira!

2022. nov. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Alapból mi a stílus.


Én eddig bármit gondoltam, hogy tetszik, burkolat, szín, bútor, munkatársaim, ismerőseim megjegyezték, hogy mennyire csúnya, milyen szar, stb.


Fordítva meg amik nekik tetszettek, az nekem nem. Most Jsyk bútorokat néztem, elmentem, megnéztem, nagyon tetszett, sok pozitív értékelés szerint másnak is. Mégis ismerősi körben mindenki rávágja, milyen ronda :D


Szóval összességében pont leszarom az egészet, évente egyszer jön valaki amúgy is, akkor nem legalább nekem tetsszen.

2022. nov. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem az egyéni ízlésről beszelek, hanem mondjuk hogy nem k.runk be a szobába minden örökölt cuccot, csak mert pl van padlószőnyeg a nagyitól, holott a lakás modern stílusú.
2022. nov. 8. 12:25
 8/12 anonim ***** válasza:

7: kérdező, és miért ne, ha egyszer neki úgy tetszik? :-)

Viccen kívül, ízlések és pofonok nem vita tárgya. Nekem például vannak olyan bútordarabjaim, amelyek örököltek és abszolút nem illenek az enteriőrbe. Viszont szeretem őket, érzelmileg kötődöm hozzájuk és baromira nem érdekel, hogy ki mit gondol róluk. Ugyanis én lakom a lakásban, nem a vendégeim. Ha nekem jó, akkor jó. Ha van szakma, ami (számomra természetesen) a világon a legfeleslegesebb, az a lakberendező. Őszintén nem izgat, mi a divat, a trendi a lakberendezésben.:-)

2022. nov. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ok, de akkor az a válasz, hogy számodra nem baj, ha ronda. Nem az, hogy a lakberendezés felesleges :D Amivel nincs is baj, te élsz benne.
2022. nov. 8. 15:27
 10/12 anonim ***** válasza:
A "ronda" szubjektív fogalom. Pontosan ezt jelenti az, hogy ízlések és pofonok nem vita tárgya. :-) A lakberendezés pedig nekem felesleges szakma, neked nem. Így kerek a világ. :-)
2022. nov. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!