Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy kivitelezhető a selejtezé...

Hogy kivitelezhető a selejtezés "családtagokkal akik ragaszkodnak a tárgyakhoz"?

Figyelt kérdés

2022. dec. 26. 00:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%
Úgy, hogy csak a saját cuccaidat dobod ki te is, meg ők is a sajátjukat.
2022. dec. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
16%

#5: "Nekünk a férjemmel elvünk lett, hogy ha valamit úgy tennénk el, hogy "még valamire jó lesz", akkor összenézünk és kuka."


na ez pont annyira beteges, és kényszeres, mint amit kompenzálni akartatok vele.

2022. dec. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
25%

Jó, bszki, de értsétek már meg, hogy gyűjtögetővel mehet a fszméregetés, hogy kidobsz mindent, 2 hónap múlva ugyanolyan lesz a ház mert BETEG az ember.

Plusz ha nem lakik otthon mar az ember, hogy ellenőrzi folyton az idős apja pl mit visz haza a kukáásból?

2022. dec. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem ott a hiba, hogy mindenki úgy állítja be mintha ez valami "abszolút állapot" lenne, letudva azzal, hogy az ilyen ember beteg és kész. Holott nem feltétlenül ez az igazság.


12 Ebben mi a kényszeresség te idióta farok?

2022. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%

12# A legkevésbé sem tartom betegesnek magunkat. Ha megtudom mondani mikor, mire lesz még jó, elteszem. Ha nem, akkor nem fogom azért tartogatni, mert hátha 10 év múlva majd 10 percre még előveszem.

Egyébként a szüleinket sem tartom beteges gyűjtögetőknek. Ez ilyen generációs sajátosság inkább. Nem hordják haza a szemetet, csak elteszik, amiért egyszer megdolgoztak, mert "jó az még", sajnálják kidobni. Ők még másban nőttek fel, mást láttak, stb. Én meg úgy nőttem fel, hogy nem akarok ilyen kupiban élni. Nem akarok roskadozó polcokat az apró csecsebecsék és porcelánkutyák alatt, nem akarok ösvényeken közlekedni a pincénkben stb. Egyik sem beteges, csak más. A beteges gyűjtögetés nem itt kezdődik (sajnos olyan is volt a családban).

2022. dec. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
70%

Én is ilyen lennék, de:

1. Barátnőm kordában tart, tehát akár előttem is kivágja a nyilvánvalóan értelmetlenül megtartandó dolgot.

2. Van a szemem előtt elrettentő példa a családban, tehát nem ellenkezek.

2022. dec. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy, ezt szoktak meg.

Nagyszüleim 70 ev alatt összeszedett szemetéhez szüleim is hozzágyűjtőttek 50 év alatt egy csomomót. Most ott van kb 140m2 területen a tsz-ből hazahozott rosz... Még a nagyapam gyerekkori ruhái is. Kidobni nem engednek semmit, egyszerűbb lesz fejgyújtani mit elvinni a szeméttelepre.

2022. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Gebrie válasza:
95%
Nem saját ötlet!: pl. ruhatár burjánzáskór, egyenként átnézni és amit már egy éve nem használtam azt inkább elengedni! Ez alkalmazható másra és más időhatárral is igény szerint!
2023. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!