Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Pehelypaplanba hány gramm...

Pehelypaplanba hány gramm pelyhet szokás tölteni? 17-18 fokos szobába lesz, egyedileg készítve.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hőérzettől és sok mindentől függ.

Néztem gyártók oldalát. 140*200as méretben a téli általában 800-1000g töltettel rendelkezik. Extra téli 1000-1200g. A paplankészítő szerint ez sok.



2023. febr. 23. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt ajánlottam volna én is. De régen amit nagymamámék töltöttek az egy domb volt fölötted, ezek meg attól távol vannak. Mikor ilyen régi dunyhából újat csináltattunk, 3 tavaszi vagy 2 mai vastag és vagy 3 kispárna is kijött.

Ebből kiindulva a régiekbe a duplát is beletöltötték, de ott azért hidegebb is volt pár fokkal.

És alap volt, hogy sosem fekszünk rá, mert de puha, mert azzal tönkrevágni.

Ugyanakkor az ágy, matrac alulról is legyen jó, mert onnan is hül.

2023. febr. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1


Az adat mostani és Naturtex és Billerbeck oldaláról van. Mármint az, hogy 800-1000g töltet kell a téli pehelypaplanba. 100% pehelyből.


Mit javasolsz?


Azt is figyelembe kell venni, hogy +/- 100g már nagy változást jelent.

2023. febr. 24. 22:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehéz bármit is javasolni.

Kicsit keresgéltem. Egyik oldalon egy paplannavító azt írja, régen akár 1,5kg is volt egy paplan. Nekem itthon a nyári pehely teljesen jó télen a 20 fokba. Mondjuk a feleségemnek nem mindig. De alapjában a komfortjat szeretem, mert nem befülledek, hanem egyforma hőfokon tart, így nem kell kitakarózni.

Próbáld az 1000g ott, esetleg 1200. És alapból nem lesz dög meleg alatta, mert szellőzik közben. Esetleg erdemes egy frottír vagy flanellt hasznàlni lepedőnek. Vagy egy memóriahabos fedőmatrac is melegebb a normálnàl igennagy sűrűségénél fogva. Kiegészítésnek errefele is lehet variálni, nem kell mindjár új paplan. És a flanell ágyhuzat is melegebbet ad.

2023. febr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3# vagyok. Megjegyzem, van régi vastag flanell garnitúrám, annó használtam 20-30 éve és lényegesen melegebb, jobb érzés vele az alvás. Nálunk volt 16-18 fok reggel, de normál paplan és flanell nekem elég volt.
2023. febr. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1,5kg azért lehetett régen a töltet, mert a nagy részben toll volt, kisebb részben pehely. A 100% pehelynek lényegesen jobb a hőtartó képessége, kisebb töltet mellett is, mert a pelyhek közé jobban be tud szorulni a levegő, mint a tollak közé. Azt pedig tudjuk, hogy valójában a levegő szigetel, a levegő tartja meg a hőt.


Ez eddig világos. Azt nem tudom, hogy a Billerbeck által használt 1000g pehely töltet miért lenne sok a takarókészítő szerint.

2023. febr. 25. 13:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, a tollas részt fosztották, az ment a párnába.

Azt tudom, hogy csak pelyhet használtak, legalábbis nagyszüleim, mert cseréltünk angint. De mindegy, azért fosztott toll most is van benne, ha kiírják 90/10 vagy hasonlót.

Gondolom ma már a minimum 20 fokos lakasokra vetítve mondják, de sztem ott tuti sok az 1000g.

És steppelve, egyenletesen elosztva lényegesen jobb. Annó nem ez volt a jellemző talán.

2023. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A jo minöseg 100 % feher libapehely, vagyis nulla toll. Ilyet erdemes venni. Teli paplanra 700-800 gr töltösuly optimalis. De attol is függ, mennyire vagy fazos. En billentett ablaknal alszom telen is, es nekem a 700 gr 20 C-nal ejjel eleg. Nalad 17-18 C-nal a 800 gr-osat ajanlom. A pehely minösegetöl is függ a suly. A Billerbeck egy nagyon jo marka. Ikeaban, vagy Jyskben, meg co. nem erdemes pehelypaplant venni, mert mind tollal van keverve. A jo paplanok, 135-140 cm szeles 100 000 Ft-nal kezdödnek.
dec. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, közben lett egy 150*220as méretű, hogy sehol ne lógjon ki.

Ebben 1000gr körül van és 18-20 fok között teljesen jó.

16 fok körül már fázom alatta, oda szerintem elférne az 1200 gr is ekkora méretre.

dec. 22. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!