Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hol lenne nagy szükség egy...

Hol lenne nagy szükség egy normális bútorboltra?

Figyelt kérdés
Meglévő bútorboltom szeretném terjeszteni több hely is felmerült de mielőtt bele kezdenénk szeretnénk mindenhonnan tájékozódni hogy hol lenne érdemes a másodikat nyitni.

2023. febr. 24. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdekes megfogalmazás egy bútorbolt-tulajdonostól az, hogy "normális". Kinek mi a normális, hol mire van igény. Mi a profil?

Örökéletű tömörfa bútor? Magas minőségű bútorlapos bútor? Középkategóriás, nemrossz tömegbútor nagy választékban (nekem ez pl. a Divian)? Időtlen, ízléses, visszafogott? Modern, trendi? Csillagászati árát tükrözően "szép" (hivalkodó, csicsás, mint az aranyvécécsésze-ízlésű gazdagembereké)? Méretre gyártott vagy csak szabvány? Szóval milyen vevői réteget céloz a kínálat?

2023. febr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem szeretném túl beszélni, lehet rosszul fogalmaztam elnézést.


Nálam a normális bútorbolt ahol lehet kapni mindent ami bútor kategória nem csak egy kanapé outlet.

Korrekt kiszolgálás, nagy részt magyar gyártótól. Alacsonytol-közép ár-ig

Biztosítottunk anno drágább bútorokat de nehezebben veszik mint a középáras termékeket jelenleg is a kínálat része de csak részben, de 1,5 milliót nem add ki egy átlag család egy szekrénysorért de egy divian messináért 230.000Ft-t igen.

Heti 5db minimum el megy.

Hiába mondjuk el hogy de a tömörfa jobb minőségibb nem lehet mert nincs rá keret ennyiből be butorozza a 2 szobát plusz ebedlőt.

Mivel kereskedő vagyok aza lényeg hogy forogjon a pénzem ugyan akkor jó minőséget áruljak plusz a divian a legkorrektebb cég akitől árut kapunk sose volt olyan hogy bármilyen reklamaciot ne oldották volna meg nekünk és van vásárlóm aki 10 éve vett tőlem szekrénysort és semmi baja pedig a vásárlóm bevallotta hogy túl terheli rendszeresen.


Mi néztük győr-moson megyét hogy kevés a bútorbolt és olyan termékeket mint mi abszút nem árulnak, illetve debrecent, nyiregyházát mert rendszeresen jönnek hozzánk vásárlók viszont rengeteg a bútorbolt sok lenne a konkurencia. Gondolkodtunk Pécsben is néha beesik 1-1 vásárló onnan is de abszút nem ismerjük a környéket. Nevetségesnek tartottam hogy ide írjunk ki ilyen kérdést de a csapat úgy gondolta hogy kérdezzunk meg mindenkit ahol lehet Facebook oldalunkon is fut egy poszt ahol ezt kérdezzük és majd mérlegelünk....

2023. febr. 24. 15:12
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Akkor kb. egyre gondolunk "normális" alatt. :)

Vásárlóként írok, nem véletlenül a Diviannal példálóztam én is, szerintem nagyon eltalálták azt az ár-minőség egyensúlyt, amire a legszélesebb körben igény van. Kicsit mélyebbre kell nyúlni a pénztárcában, de nem lötyög az egész szekrény 5-6 év múlva.

Milliós tömörfa szekrényt csak szűk réteg engedhet meg magának, akikből ugyan szinte minden faluban akad, de az a pár fő nem tart el egy boltot. Ezért rossz vidéken tehetősebbnek lenni. Ha bármilyen drágább termékre vagy ritkább szolgáltatásra van szüksége az embernek, a világ végéről kell hozatnia, mert minden Budapesten, meg maximum megyeszékhelyeken van, ahol van értékelhető mennyiségű fizetőképes kereslet. Ezért kisvárosi környezetben a Divian a csúcs, meg a helyi asztalosok.

Sajnos segíteni nem tudok, Heves megyéből, Hatvan-Gyöngyös vonzáskörzetéből írok. 10 éve, mikor lakást rendeztünk be, az említett 2 városban összesen 3-4 olyan bútorboltban jártunk, ahol az említett mellet még 2-3 hasonló bútorgyártó termékeiből választhattunk, raktárról és katalógusból is. Plusz volt egy-két kisebb, exkluzívabb, drágább (de még mindig nem őrülten luxus) gyártó. A másik kategória az "olcsó és gyenge" volt, aminek szintén megvan a piaca. Szóval itt szerintem már ki van szolgálva a nép.

Lehet, hogy nem nagyon fogsz itt több választ kapni, főleg magánéleti problémákon csámcsogni járnak ide az emberek. Csak nekem valamiért nagyon az érdeklődési körömbe tartozik a bútor téma. Talán asztalosnak is mentem volna, ha sikerül férfinak születni. :)

2023. febr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!