Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen izzót válasszak, hogy...

Milyen izzót válasszak, hogy úgy érezzem fény van a szobában?

Figyelt kérdés

Hiába van kihúzva a függöny, a fény nem jön be a szobába napközben sem. Délután van max 1 óra, hogy tényleg fény éri a szobát, amiben az időm nagy részét töltöm. Nagyon nyomasztóérzés, hogy nem látok, nincs elegendő fény, a lámpa meg egész nap ég, de szinte hiába...

Sajnos az épülettel szemben van egy másik épület is, az is lefogja a fényt..


Milyen izzóval tudnék javítani ezen a problémán?



2023. ápr. 7. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:

4000K a napfény színű led.

Nekem a 11 m2-es szobákba 2x10W van, előszőr sokaltam, de kellett.

2023. ápr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kizárt, hogy másik lámpatestben kellene inkább gondolkodni, mint sem "izzó" cserében! Jó volna tudni mekkora szoba, mekkora belmagasság.
2023. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tükrön még nem gondolkodtál?

Egy jól elhelyezett tükör az ablakból érkező fényt más irányba is el tudja "tükrözni" és csökkenti a nyomasztó érzést.

Dekorációként is elhelyezhető csíkban magasan vagy több darabban a falon, hogy ne legyen egy nagy tükör ami zavaró lenne a szobában. Vannak külön mintára vágott (kerek, virág alakú) tükörmatricák is meg nagy, egyben készült tükörfólia is kedvező áron amiből olyat raksz a falra amilyen formát, méretet akarsz.

[link]

[link]

[link]

[link]

2023. ápr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Először is fehérre kell festeni a falakat, a többi csak azután jön számításba.
2023. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Én 5-6000K színhőmérsékletű LED világítást ajánlanék, tetszés szerinti kivitelben és igény szerinti teljesítményben, ill db-számban. 2x10W nekem is bőven elég, kb 25m2 nappaliba a kisebb helyiségekbe 1x 8-10W is elég. A hálóba és fürdőbe melegebb színhőmérsékletű 3000K LED, ill (kiegészítő infra a hidegebb napokra) fény és hő forrás is van. Jó ötletnek tartom a tükröket és a világosabbra festett falakat is, valamint az is helytálló, hogy az ideális lámpatest kiválasztása is jelentős javulást okozhat. Mint láthatod vannak megoldások bőven a problémádra.
2023. ápr. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!