Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nagyanyáink dunnáihoz tartozó...

Nagyanyáink dunnáihoz tartozó párnákba mi volt töltve?

Figyelt kérdés
Nagyon nyakfájós vagyok,a munkám miatt.Gyerekkoromban gyakran nyaraltam vidéken a nagymamámnál.Onnan az emlék.Dunnái vagy dunyhái voltak,ki hogy mondja.Este lefekvéskor a párna gyszerre volt puha, bele süppedt a fejünk, de mégis tartotta a nyakat, amikor felemeltük róla a fejünket ,vissza emelkedett. Milyen töltet lehetett ez? Liba toll,estleg liba pehely,vagy ezek keveréke? Talán kacsa toll? Soha nem recsegett a párna a tollak puhák voltak benne,és jól meg volt töltve. Azóta is keresek ilyen párnát, de nem találom a tökéleteset.Vettem egy 100% liba pehely párnát ami baromi drága volt, de ez sem olyan.Ez nem tart,csak süpped. Ha valaki esetleg tudna tippeket adni,hol érdemes megnéznem,hogy megtaláljam ami legjobban hasonlít a régire, illetve, hogy milyen töltetűek voltak ezek a régi párnák,azt nagyon szépen megköszönném.

#tollpárna #dunna #dunyha #Pehely párna
2023. máj. 14. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fosztott liba toll volt,és nem sajnálták belőle .

Most készülteteket meg kitömik darált tollal,vagy szivaccsal.

2023. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kacsa tollat is használtak
2023. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevés a pehely benne amit vettél ennyi.

Az üzletekbe x mennyiséget raknak bele. Régen annyit pakoltak bele, hogy ki-kinek jó legyen.

2023. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kacsa vagy libatoll. Pontosabban pehelytoll, ami a fedőtollak alatt voltak az állaton.
2023. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél memóriahabos párnát ha nyak vagy hátfájós vagy, ne nagyot!

Nekem ez van 2 éve és mellé egy 5cm-es memóriahabos ágybetét az amúgy kemény ágyon. Ez elég volt ahhoz, hogy a korábbi állandó hátfájásom ma már csak ritkán jelentkezik.

2023. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Régebben fosztott (tollgerincéről letépett) liba- vagy kacsatoll, ill. pehely volt a párnákban és dunyhákban is.
2023. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam a memóriahabos párnát, de nekem sajnos nem jött be. Csak ezt a hagyományos toll/pehelypárnát vadászom, mert ez volt a legtökéletesebb eddig.
2023. máj. 14. 20:45
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

#7 Azért azt vedd figyelembe, hogy azóta nagyon sok idő eltelt és akkor nem fájt a nyakad úgy mint mostanában.

Az emlékek megcsalhatják az embert.

Nekem is szép emlékeim vannak nagymamám dunyhájáról meg ahogy aludtunk benne. De felnőttként is volt alkalmam dunyhával aludni és borzalmas volt. Ahogy akkor hatalmas párnákat kaptunk a fejünk alá, most meg ha nyaraláson hasonló párnát kapok (méretben) akkor nagyon kellemetlen vele aludnom.

2023. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen igazad van. De azóta néhány éve volt alkalmam egy barátnőmnél ilyen párnán aludni, és ugyanolyan kényelmes volt mint anno gyerekkoromban. Úgy ébredtem rajta, hogy az valami csoda volt. Nem fájt semmim. Persze ő is imádja és nem akarta nekem adni,😅
2023. máj. 15. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!