Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A mai LED-izzók esetében...

A mai LED-izzók esetében tényleg igaz, amit rájuk írnak, hogy a 12 W-os megfelel a 100-as hagyományos izzó fényerejének?

Figyelt kérdés
A menetes fénycsövek esetében mindig erősebbet kell venni, mint amit rájuk írnak. A LED-ek esetében is így van? És mondjuk 15 W-os felel meg a 100-as izzónak?
2023. máj. 27. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

elméletben a lumen (fényerősség) az a szám ait érdemes nézni

Az mutatja meg mennyire világit


Amugy a ledes izzóknál a ráírt teljesítmény legtöbb esetben a gyakoraltban nincs meg.

Egy ismerösömmel egyszer megmértük több ilyen ledes égő tényleges fogyasztását, és volt amelyiknek a ráírt teljesitmény éphogy felét mértük csak


Főleg az olcsó kinai ledes égőknél lehet ez igaz!


Amugy én a lumen értéket szoktam figyelnia dobozon, azért az viszonylag pontos támpont...(a teljesítmény érték azért nem jó mert nem egyforma a hatásfoka ezeknek a ledes égőknek, van amelyik kisebb áramfelvétellel jobban világit mint egy ugyanolyan teljesítményű másik)

2023. máj. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 qkker1 ***** válasza:
1000 lm /lumen/ felel meg a "százas égő"nek, ha jól emlékszem, azt kell nézni a dobozon.
2023. máj. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából azért megfelel a fényereje.

Viszont rengeteg noname van ami nem sokáig bírja hamar tönkre megy.

2023. máj. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit még nem árt figyelembe venni, az a CRI, vagy RA.

[link]


Ha a színvisszaadási érték kevesebb mondjuk 20 százalékkal az alap 100%-tól, akkor érezheted úgy, hogy a fényerő kevesebb 20 százalékkal. Pedig nem.

2023. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt tudtam, hogy a lument kell nézni, csak azt nem, hogy ez mennyire valós dolog. A táblázatokban is a lumen alapján írják pl. a fénycsövek megfeleltetését is, mégis azoknál nem valós a számítás.

2023. máj. 27. 18:48
 6/7 Juliusz48 ***** válasza:
Én csak egyet javaslok, ha kellemesebb fényhatást szeretnél akkor a meleg fehéret válaszd 3000K fok körülit. A hideg fehér 6000K fok körüli talán erősebbnek tűnik, de kellemetlen érzetet ad. Jó az autólámpákba a hideg fehér de szabálytalan a legtöbbnél, nem lehet velük levizsgáztatni. Egyébként valószínűleg a hideg fehét utcai LED-ek miatt háborognak ott ahol kicserélték rá a világítást.
dec. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Meleg fehér lett, de nem vettem, hanem volt nálunk a ledcsere program, adtak egy táskával ingyen. Színt nem lehetett választani. Lehet, hogy napfehér (vagy minek hívják az átmenetit) jobb lett volna. Legalább oda, ahol nem akar az ember elálmosodni.
dec. 31. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!