Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen energiatakarékos izzót...

Milyen energiatakarékos izzót vagy ledet vásároljak ami megfelel a hagyományos izzó fényerejének (60w haygományos)?

Figyelt kérdés

max.2000ft ig

linket is kaphatok


2015. aug. 20. 14:14
 1/7 anonim válasza:
79%

A "lux" értéket nézd. Általánosságban a gyártók hazudnak amikor az ekvivalens izzót megadják, kb. egy kategóriával. Tehát ha 60 wattos izzónak akarsz megfelelőt, akkor olyat vegyél ami kb. 800 luxal világít. Kb. azok a ledek vagy kompakt fénycsővek lesznek jók, amire azt írják, hogy 75W-ot izzót helyettesít. Vagy még nagyobb, mert a lednek is és a kompakt fénycső is halványul idővel, nem is kicsit.


A színhőmérséklet is számít, hálóba, otthoni folyosóra inkább meleget, munkahelyre, dolgozószobába inkább hideget.


Spektrum: az olcsó ledek, kompakt fénycsövek csak néhány hullámhosszon adják ki a fényt, az izzó széles tartományban. Többek között ezért is van akinek bántó a led vagy kompakt fénycső fénye.

2015. aug. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kovpet ***** válasza:
100%

A 60W-os izzó kb 750 lument tud, ehhez képest keress.

Sajnos tényleg nem lehet megbízni a ráírt értékekben, tehát eléggé totó, hogy mit vesz az ember. De fénycső már pár százasért van, a LED az azért még drágább.

Általában a márka és az ár azért meghatározza, hogy melyik a jobb, de ez sincs mindig így.

Nekem a Philips bejött fénycsőből, LED-ből még csak kevés tapasztalatom van, az is vegyes :)

2015. aug. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valaki egy másik kérdésben azt írta ,a LED csak drága ,és nem tudja azt amit elvárnának tőle .
2015. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

A kompakt fénycsöveknél én 4-gyel osztok, függetlenül attól, amit ráírnak. Nekem ez eddig bevált. A te esetedben 60/4 = 15 W.

[link]

2015. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tescoban vettem Landlife típust ledest. 11Watt 905 Lumen.


60 wattól erősebbnek érzem...

2015. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Obiban vettem Landlite típusú izzót, 22w és erősebb, mint a korábbi 100w-os izzó.
2016. júl. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt a kerdest en irtam ki?
2016. júl. 21. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!