Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » LED mennyezeti lámpát érdemes...

LED mennyezeti lámpát érdemes venni? Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

Szeretnénk lecserélni a mennyezeti lámpáinkat modern megjelenésű LED-esekre, viszont kiváncsiak lennénk, hogy ezek milyen élettartamúak? Ezekben kell izzót vagy bármit cserélni? Mikre figyeljünk vásárlásnál? Hány watt-os a megfelelő?


Elvárás, hogy normális erősségű fehér fényt biztositson.


Itt van néhány példa milyen fajta LED mennyezeti lámpákra gondoltunk:


[link]


[link]


[link]


[link]


ápr. 1. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a hátrányuk, hogy a ledek melegszenek, és a hűtésük nemigazán van megoldva. Nekem 30X30-as van 80W-os bemeneti max W-al, de a csíkokat le kellett pasztáznom és megoldani hogy a fém lámpatesten is maradjanak, így 1-2 évvel hosszabb lesz az élete.
ápr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ti tudjátok, hogy mekkora a fényigényetek, de én jobb szeretem a melegebb színeket. Szerintem nappaliba nem való a hideg, fehér fény.
ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A korábbi izzókat a párom kicserélte LED-es égőre, így sokkal világosabb van a lámpák cseréje nélkül is. Sajnos az élettartamuk nem annyi mint amit ráírnak, az áruk meg igen magas. Ezek különleges kör alakú izzók, sok LED-del, kicsit át kellett alakítani belül a lámpát, hogy a rendes halogén izzós foglalatok helyett ezt bele lehessen tenni. A párom nem villanyszerelő, de meg tudta csinálni.

LED izzókat, lámpákat sokféle színben tudsz venni. Jók, csak az élettartamukra ne hidd el amit írnak!

Ehhez hasonló van többféle nálunk beépítve sima hagyományos lámpatestekbe, nem tudom a párom honnan rendeli meg őket:

[link]

ápr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!