Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nyílászárókat akarok cserélni...

Nyílászárókat akarok cserélni a kérdés az hogy fa vagy műanyag? És miért?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 14:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A fa szebb, a műanyag olcsóbb. Kérdés, mik a prioritások nálad, mennyi pénzed van rá, mennyire vagy igényes.
2010. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én inkább műanyagot választanék. Szép a fa, de egy idő után elvetemedik, és nem fog rendesen zárni. A műanyag egy örök élet, meg egy nap. :)
2010. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Műanyag. Nem kell néhány évente újra festeni, gyorsabb takarítani.
2010. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek vannak hátrányai(A fának,és a műanyagnak is),én inkább alumíniumot választanék.
2010. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Műanyag.
2010. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én a fára szavazok. Nem sokkal drágább, de szebb és nem igényel több odafigyelést, mint a műanyag, ha márkás és megfelelően kezelt.
2010. okt. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én műanyagot választottam, mert sokkal tartósabb, és nem kell festegetni, kezelgetni, nem vetemedik.


Viszont szebb a fa, ezért belül fa mintázatos. Senki nem mondja meg róla, hogy nem fa.


Kívülről viszont alu borítást kapott, így az UV nem fogja soha megenni...


Szerintem tökéletes így az ablakom, viszont drága volt. Hát igen, valamit valamiért...

2010. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Milyenépületben laksz? Pl. panelbe mindenképp műanyag, olcsóbb és tökmindegy, hogy ronda.

Ha viszont van egy szép kis házad, akkor csakis fát! Kb. ugyanazt tudja, csak párévente kezelni kell. Illetve annyiban jobb a műanyagnál, hogy lélegzik.

Ja, penészedésre hajlamos házba semmiképp ne tegyél műanyagot!

2010. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Illetve annyiban jobb a műanyagnál, hogy lélegzik.

Ja, penészedésre hajlamos házba semmiképp ne tegyél műanyagot!"


Hja. Szerinted a 3-5 rétegből összeragasztott, 3 rétegben lekezelt fa mennyire "lélegzik"? Vagy mit értesz lélegzés alatt, ha már itt tartunk.


Penészedésre pedig minden ház hajlamos lesz, ami nincs rendesen leszigetelve, és új nyílászárókat kap. Akár fát, akár műanyagot. Az új fa nyílászáró ugyanis pontosan ugyanannyi párát enged ki a házból, mint az új műanyag. Semennyit.

2010. okt. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekünk a fa ablakot a szú szépen szétrágta, új ablakra nem volt pénzünk, és télen a legnagyobb szélviharban a kis lyukakon bejött a hó. Azóta sikerült kicserélni műanyagra, úgyhogy én ezen indok mellett a műanyagra szavazok :)
2010. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!