Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tetőtérbe költözünk! Hogy...

Tetőtérbe költözünk! Hogy "tűntessem el" a tartóoszlopot? És még 2 kérdés (nem csak tetőtéri lakáshoz).

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hogy tehetem legkevésbé zavaróvá a szobában álló oszlopot, ami a tetőt tartja, szóval elengedhetetlen?


Más.. Konyhában milyen színnel festettetek ki, mi csempével? Milyen a "divat" most ebben? Fehér konyhabútorhoz tervezek..


Még egy más.. Padlószőnyeg, vagy parketta? Vagy mindkettő?


Válaszaitokat, tippjeiteket, esetleg képeket linkeket előreis nagyon köszönöm!!


2011. aug. 16. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen zavaros kérdést... Az elsőt meg is válaszoltad: ami TARTJA a tetőt, szóval ha kivágod onnan valószínű, hogy rátok szakad a tető. Padlószőnyeg vagy parketta vagy MINDKETTŐ?! Hogy lehetne mindkettő(padlószőnyeg rá a parketta, akkor nincs értelme a padlószőnyegnek :DDDDDDDD)? :DD
2011. aug. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Normális válaszolóknak továbbra is várom és köszönöm válaszaikat, ötleteiket!


Kedves elsőnek ...


Nem akarom kivágni, mivel muszály, hogy ott legyen! Csak dekorral vagy más módon gondoltam lehet tenni valamit, hogy ne legyen annyira feltűnő! Ehhez kértem ötleteket!


A padlószőnyeg és parketta sorrendjét is nyilván nem úgy gondoltam, ahogy Te írod - ebben a témában is véleményeket tapasztalatokat szerettem volna olvasni, hogy hogyan jobb, hogy praktikusabb!

Ha nem tudsz érdemleges választ a feltett kérdésre, akkor minek fárasztod magad az írással?

Köszi.

2011. aug. 16. 14:31
 3/14 anonim ***** válasza:

Első válaszoló nem volt valami segítőkész:/

Amúgy szerintem esetleg képekkel lehetne feldobni azt az oszlopot, vagy ha kisebb polcot tennétek rá, vagy virágokat (vannak ezek a falra szerelhető virágtartók)

A konyhát olyanra fessétek, ami nektek tetszik:) Nekünk most élénk citromsárga, olyan, mintha sütne benn a nap:) Csempét pedig olyat válasszatok, amihez többféle szín is megy ha újra le lesz festve a fal esetleg más színnel azzal "új" konyhát kaptok. (Tehát pl kék csempéhez csak kék vagy fehér festék megy, míg egy halvány, draap, esetleg fehér csempéhez szinte minden szín megy.)

Szerintem inkább parketta legyen rajta egy kis futószőnyeggel, mert a padlószőnyeget nem tudjátok rendesen kitakarítani és beleül a por és allergiás tüneteket okozhat. Mivel tetőtéri lakás, így gondolom alattatok laknak, így a padló nem lesz hideg a lábatoknak, mivel alulról fűtve lesztek.

(amúgy első válaszolónak: gondolom a kérdező úgy gondolta, hogy parketta rá a szőnyeg, nem pedig fordítva..-.-)

Jó lakberendezést! :)

2011. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Elnézést az elírásokért! *drapp
2011. aug. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A tartóoszlopra tehetsz virágokat, nem írtad milyen elrendezése van, mennyire világos, de akár körben ráerősíteni valami vassal virágtartót, ügyes barkácsolással megoldható, látványos. Ha fából van, fessétek le valami szép fához való festékkel, ami megy a berendezéshez, olyan gerendásra. Ha nem fából van, akkor meg fal festéssel. Eltüntetni nem tudjátok, vagy eltakarjátok, vagy kiemelitek.


A burkolat meg egyértelműen parketta. Sokkal tisztábban tartható mint a szőnyeg, és melegebb hatású burkolat, mint a kő. Erre tehetsz darabszőnyeget is, hogy otthonosabb hatása legyen.

2011. aug. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De amúgy tényleg, ha nagy falból készült oszlop, lehet akár képtartósnak is megcsinálni, csak ide tenni a kis méretű családi fotókat, az nagyon látványos megoldás.
2011. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A faoszlopra futtathatsz növényt vagy - attól függően, hogy milyen helyiségben van - pántokkal rögzíthetsz rá kis tartókat, ezekben akár kis növénykék, akár mindenféle apró kacatot, kincset tarthatsz. Ha a lakás stílusa megengedi, egy villanyszerelő segítségével az oszlopra izzókat/világítótestet, stb. szerelhettek, amiket akár fehér, akár színes tejüveggel/műanyag lappal körbeburkolhattok (akár az egész oszlopot, a padlótól a mennyezetig), így hangulatos világításhoz juthattok.


A konyha színe nem árt, ha harmonizál a lakás többi helyiségével: ha máshol élénk, erős színeket használtál, akkor a konyha is legyen fiatalos, színes, de ha a lakás visszafogott, pasztell árnyalatokkal van festve, berendezve, akkor egy harsány konyha nagyon elütne tőle.


Lakóhelyiségekbe és az étkezőbe parkettát tennék, előszobába, konyhába, fürdőszobába és a wc-be kerámiát (csempét). A hálószobába én szintén parkettát tennék (könnyebben takarítható), de van, aki a padlószőnyeget részesíti előnyben (puha, meleg), dönts saját belátásod szerint.


Ne divatot kövess, hanem a saját ízlésedet. Szomorú, amikor belépsz egy olyan lakásba, amin látszik, hogy egy adott divathullám szerint alakították a belső tereit, csak éppen a tulajdonos családot nem "találod" benne. Pl. a sógoromék megláttak egy magazinban valamit, ami megtetszett nekik, épp aktuális volt egy felújítás, hát uccu neki, minden aszerint lett készítve, vásárolva. Az eredmény egy rideg katalógusház lett, tele szebbnél szebb, méregdrága bútorral. Minden nagyon szép és ízléses, csak éppen ha belépsz, nem érzed, hogy bárki lakna, élne ott.

2011. aug. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Valóban értelmetlen szöveget dobtál itt össze, ráadásul helyesírási hibákkal fűszerezted. Szóval részben igaza volt az első válaszadónak.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: az oszlopot burkoljátok be olyan színnel, hogy találjon a szoba berendezésével, vagy ha olyan anyagból készült akkor be is tapétázhatjátok valami motívumos tapétával. A mi tetőtéri szobánkba az oszlop mellett a kémény is befurakodott, azt kővel raktuk ki. Nagyon szép lett.


"Konyhában milyen színnel festettetek ki, mi csempével?" Ha arra akartál rákérdezni, hogy milyen csempével, akkor a válasz az, hogy vagy direkt sötétebb legyen, vagy valamilyen fehéres árnyalatú. A falfestés ne legyen fehér, mert attól túlzottan kórházias lesz.


"Padlószőnyeg, vagy parketta? Vagy mindkettő?" Ebben is igaza volt az elsőnek, ugyanis ha van parketta akkor felesleges a padlószőnyeg, ha pedig padlószőnyeget akarnak akkor minek parketta?

2011. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezeket az ötleteket Nektek!:)


Bocsánat a hírtelen "összedobott" kérdéstől, kicsit sietősen kellett írnom, mert közben a kisgyerekem is hívott stb...


Nagyon tetszik a sok kis fényképes megoldás! És az is, hogy világítás legyen az oszlopból!

Igen úgy gondoltam, hogy parketta, és rá talán a szőnyeg!Nem feltétlen padlószőnyeg. De hogy parketta lesz, az már biztos, erről meg is győztetek :)

És az is jó ötlet, hogy mivel a többi helyiség is inkább visszafogottabb színben lesz, így a konyhát is próbálom majd eszerint kialakítani!


Köszönöm mégegyszer, de ha még többen is írtok, még több ötlettel, annak is örülök! :)

2011. aug. 16. 15:04
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem pont az olyan lakások tetszenek, ahol van, vagy vannak tartóoszlopok. Én simára csiszolnám a fát, és lazúroznám. Szerintem hangulatos. Pláne, ha a keresztgerendák is látszódnak a mennyezeten...

Akár még ki is lehet használni. Kisebb virágtartót tenni rá, stb.

Személy szerint én parketta+darabszőnyeg párti vagyok. A padlószőnyeget nem tudod felszedni takarítani, kirázni, stb. A parketta viszont magában hideg télen...

2011. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!